ĐOKOVIĆ – NORI: Novak utišao bezobrazne britanske navijače i dobio prvi set

NOVAK ĐOKOVIĆ – KAMERON NORI 6:4

TOK MEČA

1. SET

6:4 – Posle 47 minuta Novak je dobio prvi set! Novak je morao da utišava i bezobrazne britanske navijače, koji su na sve načine pokušavali da ga ometu.

5:4 – Nori je ostao u prvom setu. Novak imao imao brejk prilike u ovom gemu, ali će servirati za set.

5:3 – Siguran je Đoković na svojim servisima. Izgubio je ukupno tri poena na svoj servis.

4:3 – Neverovatan gem u areni „Hoze Marija Martin Karpenja“. Šteta, Novak je propustio čak četiri brejk lopte, od toga tri vezane, u najdužem gemu u meču.

4:2 – As servisom, drugim u meču, Novak je potvrdio brejk. Sjajno ga služi forhend.

3:2 – BREJK! Novak je stigao do dve vezane brejk prilike, a drugu je iskoristio posle sjajnog napada na mreži da oduzme servis Britancu.

2:2 – Novak je izgubio jedan, prvi poen na svoj servis.

1:2 – Nori dobija novi gem.

1:1 – Novak lako dolazi do izjednačenja, bez izgubljenog poena.

0:1 – Britanac je prvi servirao i iskoristio gem za vođstvo u meču.

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković igra protiv Kamerona Norija u drugom meču u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv Velike Britanije.

Srbija vodi sa 1:0 pošto je Miomir Kecmanović u prvom meču savladao Džeka Drejpera sa 2:0 (7:6, 7:6).

U slučaju da Novak pobedi, Srbija bi posle singl mečeva obezbedila plasman u polufinale, bez obzira na ishod dubla.

Pobednik ovog četvrtifnala igraće protiv Italije u polufinalu u subotu od 12 časova.