UŽIVO! GRUZIJA – SRBIJA: Gudurić drži Orlove u vođstvu u kriznim minutama

GRUZIJA – SRBIJA 41:45 (12:21, 19:17)

TOK MEČA

3. ČETVRTINA

25. minut – Cincaze u kontri pogađa za dva – 41:45.

24. minut – Gudurić sa penala dodaje dva poena – 39:45.

23. minut – Tomason pogađa trojku – 36:43. Njegovih 11 poena, koliko ima i Šengelija. Jaramaz je promašio dva bacanja. Šengelija to kažnjava trojkom – 39:43. Probudila se publika u Tbilisiju.

22. minut – Cincaze uzvraća – 33:40. Gudurić pogađa trojku, njegovih devet poena – 33:43.

21. minut – Gudurić svojim šestim poenom otvara drugo poluvreme – 31:40.

2. ČETVRTINA

20. minut – Šengelija je faliran sekund pre isteka poluvremena. Pogodio je za 31:38na kraju prvog poluvremena. Njegovih 11 poena.

19. minut – Jinčaradze pogađa dva bacanja – 29:38. Njegovi prvi poeni.

17. minut – Šengelija smanjuje na 27:38.

16. minut – Sjajni Marinković pogađa novu trojku, prvi je dvocifreni košarkaš na utakmici – 25:36. Srbija prvi put ima dvocifrenu prednost.

Avramović krade loptu, Petrušev zakucava – 25:38.

15. minut – Još jednom sjajna saradnja Avramovića i Marinkovića, Marinković pogađa trojku – 23:31. Tomason smanjuje na 25:31. Mitrović je precizan za 25:33.

14. minut – Tomason je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je prva dva, a promašio treće – 23:26. Njegovih šest poena. Marinković u kontri na asistenciju Avramovića za 23:28. Četvrti njegov poen.

13. minut – Šengelija smanjuje sa linije slobodnih bacanja, njegovih sedam poena – 19:24. Vanja Marinković se upisuje u strelce – 19:26. Cincadze smanjuje na 21:26.

12. minut – Avramović pogađa trojku, njegovi prvi poeni – 14:24. Pkhakadze vraća trojku – 17:24.

11. minut – Šengelija postiže prve poene u drugoj četvrtini – 14:21.

1. ČETVRTINA

10. minut – Period bez poena, Petrušev je sa dve rampe u istom napadu omogućio kontru Srbiji, a na kraju je on dobio 2+1. Srbija vodi sa 10:18. Pogodio je i dodatno bacanje za 10:19. Njegovih šest poena. Burjanadze smanjuje na 12:19. Davidovac je pogodio dva bacanja za 12:21, što je i konačan rezultat posle 10 minuta.

7. minut – Jaramaz pogađa prvu svoju, a drugu trojku za Srbiju – 10:16.

6. minut – Gudurić donosi Srbiji novo vođstvo – 9:11. Četvrti poen. Petrušev asistira Mitroviću koji je „u ofsajdu“, centar Srbije zakucava za 9:13. Tajm-aut za Džikića. Mitrović je upisao četvrti poen.

Šengelija je fauliran, promašio je prvo, a pogodio drugo bacanje – 10:13.

5. minut – Dobrić na asistenciju Mitrovića, njegovi prvi poeni – 9:9.

4. minut – Šermadini pod košem iz drugog pokušaja donosi izjednačenje – 7:7. Kontra domaćina, Tomason za prvo vođstvo Gruzije – 9:7. Njegov četvrti poen.

3. minut – Mitrović na dobar pas Petruševa povećava – 4:7. Srbija je iskoristila prva tri napada. Šermadini je fauliran za bacanja. Promašio je prvo, ali pogodio drugo – 5:7.

2. minut – Gudurić je fauliran u prodoru ka košu. Pogodio je oba bacanja – 2:5.

1. minut – Petrušev trojkom otvara meč – 0:3. Šengelija smanjuje – 2:3.

GRUZIJA – SRBIJA 18.00

TOK MEČA

Pešić je napravio jednu izmenu

U odnosu na meč u Beogradu protiv Finske, u timu je Ognjen Dobrić, a nema Alekse Radanova.

GRUZIJA – SRBIJA

Tbilisi arena

Sudije: Johan Roso (Francuska), Martin Horozov (Bugarska), Mihal Proć (Poljska)

GRUZIJA: Beka Bekauri, Beka Burjanadze, Nikoloz Gaprindašvili, Kakaber Jinčaradze, Davit Kakušadze, Giorgi Očkihikidze, Aleksandre Phevadze, Otar Pkhakadze, Tornike Šengelija, Giorgi Šermadini, Džo Tomason, George Cincadze. Selektor: Aleksandar Džikić

SRBIJA: Aleksa Avramović, Dušan Beslać, Dejan Davidovac, Ognjen Dobrić, Nikola Đurišić, Marko Gudurić, Ognjen Jaramaz, Balša Koprivica, Vanja Marinković, Luka Mitrović, Filip Petrušev, Dušan Ristić. Selektor: Svetislav Pešić

Muška košarkaška reprezentacija Srbije od 18 časova gostuje Gruziji u utakmici 2. kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2025.

Utakmicu možete da gledate u direktnom prenosu na kanalu RTS1, a tok meča, kao i brojne zanimljivosti koje prate utakmicu na našem portalu.

Srbija je u prvoj utakmici slavila protiv Finske u Beogradu, dok je Gruzija selektora Aleksandra Džikića poražena od Danske.

– Kao i svaka sledeća, uvek je drugačija. A pogotovo utakmica sa Gruzojom će biti sasvim različita, jer Gruzija igra potpuno drugačiju košarku od Finske. To je ekipa sa dobrom organizacijom i u odbrani i u napadu. Oni su čitavu utakmicu vodili protiv Danske, a svojim nekim pogrešnim odlukama su došli u situaciju da su izgubili. Ali, to za nas ništa ne znači jer svaka sledeća utakmica je, kao što sam rekao, drugačija. Radi se o vrlo iskusnoj ekipi, koja je pogotovo iskusna u ovim kvalifikacijama. Oni imaju kontinuitet godinama, jedino što se sada tu desilo, promenio se stranac i došao je novi trener, naš Aleksandar Džikić. Sigurno da ćemo morati da na drugačiji način pripremimo utakmicu i da se na neki način prilagodimo. Ipak se igra u gostima, moramo da budemo hrabri i da, naravno uz sav respekt prema Gruziji, mislimo na način kako mi treba da igramo i u odbrani i u napadu.

Odmah posle utakmice, reprezentacija Srbije se čarter letom vraća za Beograd.