AVRAMOVIĆ PROMAŠIO POBEDU U MORAČI: Majstorica u Beogradu odlučuje finalistu ABA lige!

BUDUĆNOST – PARTIZAN 74:73 (20:23, 16:17, 26:17,

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut – Fauliran je Aleksa Avramović koji ide na liniju penala. Pogađa oba. 74:73 Tajm-aut Žakelj. Ostalo je 15 sekundi do kraja.

39. minut – Lep ulaz Alekse Avramovića, poentirao je preko Kamenjaša. 72:69. Tanasković hvata ofanzivni skok i poentira. Tajm-aut Partizan. 74:69

38. minut – Poentira Jogi Ferel. 72:67

37. minut – Džons pravi faul na skoku, Budućnost je u bonusu, Panter ide na liniju penala. Kapiten crno-belih promašuje oba bacanja. Poentira Panter iz kontre. 70:67 . Tajm-aut Žakelj.

36. minut – Poeni Pantera nakon ofanzivnog skoka posle svog promašaja. 70:65

35. minut – Fauliran je Panter i ide na liniju penala. Pogađa oba. 68:61. Zakucavanje Smailagića, tajm-aut Žakelj. 68:63. Fauliran je Ferel koji ide na liniju penala. Pogađa oba bacanja Jogi. 70:63

34. minut – Nesportski faul Kaminskog. Priznaju se poeni, biće dodatno slobodno bacanje, Zakuvala se situacija u Morači. Panter je ušao u klinč sa navijačima koji su psovali Kaminskog dok je izlazio. Za centra Partizana je meč završen tbog dva nesportska faula. Tajm-aut, a onda se prelazi na šutiranje slobodnih bacanja. Ferel je pogodio dodatno slobodno bacanje. 68:59

33. minut – Promašuje Panter trojku, ne izgleda dobro za Partizan koji je totalno van ritma. kaminski poentira iz reketa. 65:59

32. minut – Zakucavanje Makundua u kontri uz faul Nanelija. Tajm-aut Željko Obradović. Precizan Makundu sa linije penala. 65:57

31. minut – Promašaji na obe strane.

Treća četvrtina:

30. minut – Naneli poentira, jako bitan koš za Partizan. Odgovara Megi trojkom. 62:57 Kraj treće četvrtine.

29. minut – Mekinli Rajt je probio, dodao do Kamenjaša koji lako poentira iz reketa. 59:54.Kamenjaš faulira Kaminskog na drugoj strani, a Partizanov Amerikanac ima dva slobodna bacananja. Precizan je polovično. 59:55

28. minut – Smit poentira iz kontre i prekida neugodnu seriju. 57:54

27. minut – Sviran je faul Ledeju u građenju, a zbog protesta, dobio je i tehničku. Megi pogađa jedno bacanje. 55:52. Makundu zakucava 57:52. Ovo je najveća prednost za domaće.

26. minut – Novi poeni Ferela. 52:52 TV tajm-aut. Još jednom Ferel, Budućnost VODI! 54:52

25. minut – Panter pogađa tešku poludistancu, odgovara Mekinli Rajt trojkom. 50:52

24. minut – Ferel poentira preko Pantera. 47:48. Smailagić pogađa težak šut sa poludistance na isteku napada. 47:50

23. minut – Džejlin Smit precizan sa poludistance. 42:48. Kamenjaš postiže koš uz faul, a precizan je i sa linije penala. 45:48

22. minut – Tanasković lagano poentira iz reketa. 40:42. Fauliran je Aleksa Avramović koji ide na liniju penala. Pogađa plejmejker Partizana oba penala. 40:44. Smailagić se sjajno snašao u reketu i postiže nove poene. Odgovara Tanasković. 42:46

21. minut – Prvi napad u nastavku za Budućnost. Kamenjaš je bio precizan iz reketa. 38:40. Avramović je probio na drugoj strani, a Kaboklo zakucao. 38:42

Druga četvrtina:

20. minut – Panter je promašio trojku, fauliran je Kaboklo na ofanzivnom skoku, a centar crno-belih ide na liniju penala. Precizan je oba puta. 36:38. Avramović postiže poene iz kontre! 36:40 KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

19. minut – Smailgaić je fauliran u kontri i ima dva slobodna bacanja. Pre toga, tajm-aut BudućnostPromašuje Alen prvo bacanje, precizan drugi put za egal. 36:36

18. minut – Kaboklo je promašio čist zicer, Budućnost je to kaznila iz kontre. Tajm-aut Željko Obradović. 36:33. Panter pogađa poludistancu. 36:35

17. minut – Džons je fauliran i ide na liniju penala. Pogađa oba 34:31. Doužer pogađa iz prodora. 34:33

16. minut – Megi pogađa novu trojku. 32:30. Fauliran je Smit i ide na liniju penala. Polovičan je Džejlin. 32:31

15. minut – Doužer prekida neugodnu seriju šutem sa poludistance. 26:28. Odgovara Megi trojkom. 29:28. Fauliran je Kaboklo koji pogađa oba slobodna bacanja. 29:30

14. minut – Još jedna izgubljena lopta crno-belih, četvrta u nizu. Smailagić je napravio korake. Domaćima se isplaćuje agresivna odbrana. Kamenjaš poentira, nerešeno je. 26:26.

13. minut – Makundu zakucava, tajm-aut Željko Obradović. Ljut je trener crno-belih zbog tri uzastopne izgubljene lopte svog tima. 24:26

12. minut – Makundu je fauliran i ide na liniju penala. Precizan je centar Budućnosti oba puta. 22:26. Loš pas Doužera za Smailagića, nova izgubljena lopta za crno-bele.

11. minut – Troojka Kevina Pantera 20:26. Tajm-aut Žakelj.

Prva četvrtina:

10. minut – Tanasković poentira iz reketa. 17:18.Ledej uzvrača sa poludistance. 17:20. Troojka Džejmsa Nanelija. 17:23. Mekinli Rajt pogađa uz faul. Precizan je sa penala. Ponovo je Partizan primio poene na kraju deonice. 20:23 Kraj prve četvrtine.

8. minut – Fauliran je Panter, ide na liniju penala. Kapiten Partizana je precizan oba puta. 14:16. Ponovo dva penala za Kamenjaša. Ovaj put je precizan polovično centar Budućnosti. 15:16. Poeni Doužera za dva. 15:18

7. minut – Pogađa Pi-Džej Doužer za dva. 14:14.Fauliran je Kamenjaš koji ide na liniju penala. Promašuje oba.

6. minut – Budućnost je imala napad posle prvog TV tajm-auta, ali je Ponitka ukrao loptu. Fenomenalna reakcija Poljaka u odbrani.

5. minut – Fenomenalna asistencija Doužera i zakucavanje Kaminskog. 10:12. Popović poentira uz faul, a postiže i dodatno slobodno bacanje. 13:12

4. minut – Naneli pogađa trojku iz kontre. 8:8.Slavković poentira iz rolinga. 10:8. Doužer odgovara za dva 10:10

3. minut – Tanasković postiže nove poene za domaće. 6:5. Zakucavanje Tanaskovića u kontri. 8:5

2.minut – Prvi poeni za Partizan, Ponitka je otišao na ulaz, bio je i fauliran. Poljak pogađa i dodatno slobodno bacanje. 2:3 Na drugoj strani je fauliran Džons koji ide na liniju penala. Precizan je oba puta. 4:3. Lepa akcija Partizana, Kaminski je poentirao na asistenciju Doužera.4:5

1.minut – Počela je utakmica u Podgorici! Prvi napad za Partizan, ali je Kaminski bio neprecizan. Na drugoj strani Slavković poentira posle ofanzivnog skoka. 2:0

BUDUĆNOST – PARTIZAN 0:0

Pre meča:

Hala je ispunjena do poslednjeg mesta, a pojačane su mere bezbednosti.

Sudijska trojka na ovom meču je u sastavu: Milan Nedović, Sašo Petek i Luka Kardum.

Košarkaši Partizana i Budućnosti igraju drugi meč polufinalne serije ABA lige.

Crno-beli imaju prednost, pošto su slavili u meču odigranom u Beogradskoj areni rezultatom 78:67.

Utakmica se igra od 18.00 u hali Morača, a u slučaju pobede Partizan će obezbediti plasman u finale regionalnog takmičenja, dok bi u slučaju trijumfa Podgoričana bila odigrana majstorica u Beogradu.

Ovaj meč je imao uvertiru van terena, pošto su se iz Budućnosti žalili na suđenje u Areni, ali to nije poremetilo odnos između dve ekipe.

Atmosfera između ekipa je bila sportska, a nema razloga da tako ne bude i večeras.

Željko Obradović pred utakmicu:

– Druga polufinalna utakmica, kvaliteti obe ekipe su poznati. Svesni smo da moramo biti na nivou ako mislimo da dobro odigramo ovaj meč i da prođemo u veliko finale. Naravno, neće biti lako, neuobičajeno je to što smo imali veliki broj dana između prve i druge utakmice. Nadam se da je ekipa spremna, da ćemo probati da damo sve od sebe i da ćemo odigrati što bolji utakmicu – rekao je trener Partizana.

Aleksa Avramović pred utakmicu:

– Čeka nas zahtevan meč u Podgorici. Tamo smo već uspeli da ostvarimo tri puta veću pobedu. Biće puna hala, što samim tim znači da nas čeka kompleksan meč. S obzirom na to da smo i u prošlosti igrali u plej-ofu i da su te utakmice bile tesne i čvrste, možemo da kažemo da se odlično poznajemo. Idemo tamo da pobedimo, da odigramo najbolju moguću odbranu i napad i da se, Bože zdravlja, kući vratimo sa pobedom – rekao je plejmejkre crno-belih

Andrej Žakelj pred utakmicu:

– Očekujemo da igramo mnogo bolje nego u prvoj utakmici. U njoj nismo bili na svom nivou ni defanzivno ni ofanzivno. Tako da radimo na tome da budemo mnogo čvršći i agresivniji u odbrani, a opušteniji u napadu. To su zadaci koje moramo da ispunimo i moramo da igramo kao tim i damo sve da vratimo seriju u Beograd. Jedva čekamo utakmicu, biće praznik košarke i duel dva izvanredna tima. Sigurno da nas čeka zanimljiv meč i pozivam navijače da nas podrže, a siguran sam da će napraviti sjajnu atmosferu – rekao je trener Budućnosti