UŽIVO! OLIMPIJA – PARTIZAN! Drama u Milanu: Nejpir trojkom raspalio domaće navijače

OLIMPIJA – PARTIZAN 85:83 (22:21, 19:19, 23:27)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Anđušić je faulirao Nejpira 52 sekunde pre kraja. Pogodio je svoj 12. i 13. poen – 83:80. Ledej pod faulom pogađa 28 sekundi pre kraja – 83:82. Pogodio je za 83:83.

Nejpir pogađa trojku 5.1 sekundu pre kraja – 86:83. Sudije su posle čelendža promenile odluku i priznale dvojku – 85:83.

39. minut – Anđušić pogađa za dva poena – 78:80. Prekinuo je niz od tri i po minuta bez koša iz igre. Nejpir pogađa za tri – 81:80. Tajm-aut za Obradovića, a do kraja je minut i po.

38. minut – Šilds za izjednačenje – 78:78.

35. minut – Avramnović smanjuje na 76:75. kaboklo pogađa uz faul – 76:77. Pogodio je i dodatno bacanje – 76:78. Njegovih 13 poena.

34. minut – Mirotić se žalio i dobio dva slobodna bacanja posle faula Anđušića. Pogodio je oba – 76:73. Njegovih 19 poena, od toga 11 u poslednjoj četvrtini.

33. minut – Trifunović krade loptu, Ponitka polaže u kontri – 71:73. Mirotić postiže treću trojku u ovoj četvrtini – 74:73. Njegovih 17 poena.

32. minut – Mirotić pogađa drugu vezanu trojku – 70:67. Avramović uzvraća brzom dvojkom – 70:71. Šilds je fauliran pri šutu. Pogodio je samo jedno – 71:71.

31. minut – Mirotić postiže trojku – 67:67. Kaboklo sa linije slobodnih bacanja postiže svoj deveti i deseti poen – 67:69.

3. ČETVRTINA

30. minut – Kaboklo iz odbojke donosi Partizanu prednost – 64:65. Anđušić postiže poene – 64:67.

29. minut – Hol pogađa trojku – 62:58. Kaboklo vraća trojku – 62:61. Mirotić je pogodio sa linije bacanja sedmi i osmi poen – 64:61. Anđušić je precizan – 64:63, njegovih sedam poena.

28. minut – Anđušić na isteku napada postiže trojku – 59:56. Avramović je u kontri i zakucava – 59:58. Tajm-aut za Mesinu.

27. minut – Šilds prolazi i pogađa za 59:53.

26. minut – Hol u kontri zakucava -.57:51. Smailagić posle skoka u napadu poentira – 57:53.

25. minut – Tehnička greška za Kevina Pantera. Njegova četvrta lična. Protestovao je zbog dosuđenog prekršaja. Mirotić je pogodio slobodno bacanje – 50:51. Nejpir je precizan za vođstvo Milana – 52:51. Nejpir pogađa trojku – 55:51. Njegov osmi poen. U par sekundi Olimpija je napravila 6:0.

24. minut – Zaplesao je Avramović i preko Vojtmana pogodio trojku – 49:50. Njegovih 12 poena. Avramović polovičan sa penala – 49:51.

23. minut – Hol pogađa svoju treću trojku – 49:47. Deseta trojka domaće ekipe iz 16 pokušaja.

22. minut – Doužer u kontri polaže – 43:45. Hol pogađa trojku – 46:45. Panter ulazi u ritam, peti vezani poen – 46:47.

21. minut – Panter pogađa trojku na startu treće četvrtine – 41:43. Šilds pogađa za dva – 43:43.

2. ČETVRTINA

20. minut – Avramović pogađa trojku posle četiri minuta posta Partizana – 39:38. Hol postiže dvojku – 41:38. Kaminski pogađa u poslednjoj sekundi – 41:40.

19. minut – Mesina je dobio tehničku. Nejpir je bio u napadu, tražio faul posle promašaja, a zatim je i Mesina prigovorio sudijama i dobio kaznu. Ledej je promašio bacanje. Partizan je već tri minuta bez poena.

18. minut – Nejpir pogađa trojku – 39:35. Domaćin je u seriji 10:0.

17. minut – Raspucani Armani postiže sedmu trojku, Hol pogađa svoju prvu – 35:35. Vojtman je polovičan sa penala – 36:35.

16. minut – Vojtman uz zvuk sirene pogađa trojku, šesta trojka Olimpije – 32:35.

15. minut – Vojtman smanjuje na 29:33. Anđušić pogađa – 29:35.

14. minut – Šilds smanjuje – 24:29. Avramović još jednom prodire do koša – 24:31. Meli pogađa trojku – 27:31. Ledej pogađa sa linije penala – 27:33.

12. minut – Kaboklo je pogodio trojku – 22:27. Ledej preko Mirotića pogađa, njegov sedmi poen – 22:29.

11. minut – Ledej pogađa svoju prvu trojku, a četvrtu Partizana – 22:24.

Partizan ima veliku podršku u Milanu. Oko 2.000 pristalica crno-bele boje se nalazi u Forumu.

Olimpija, Armani, Partizan, Milano, Grobari

1. ČETVRTINA

10. minut – Avramović ukrštava dvokorak i postiže svoje prve poene – 20:19. Avramović još jednom probija odbranu Olimpije – 20:21. Mirotić je fauliran 3.2 sekunde pre kraja četvrtine. Pogodio je oba bacanja – 22:21. Njegovih pet poena.

9. minut – Hajns povećava na 20:15. Panter je smanjio sa linije slobodnih bacanja – 20:17. Njegova četiri poena.

8. minut – Lo pogađa trojku, četvrta za Olimpiju – 18:13. Ledej se upisao u strelce – 18:15.

7. minut – Mirotić pogađa trojku – 15:13.

6. minut – Šilds u kontri poentira za 10:10. Još jednom Olimpija krade loptu, prvo vođstvo domaćina – 12:10. Ponitka trojkom prekida nalet Olimpije – 12:13.

5. minut – Šild upisuje prvu trojku za domaći tim posle ekstra poseda – 5:10. Šilds još jednom pogađa trojku, njegovih osam poena – 8:10.

4. minut – Kaminski upisuje svoj peti poen – 2:10.

3. minut – Panter je precizan – 0:8. Tajm-aut za Mesinu. Šilds postiže prve poene za domaći tim – 2:8.

2. minut – Smailagić pogađa trojku – 0:6.

1. minut – Kaminski trojkom otvara utakmicu –0:3.

Doužer, Panter, Ponitka, Smailagić i Kaminski počinju meč.

Na drugoj strani su Nejpir, Hol,. Meli, Šilds i Vojtman.

Hala: Forum, 20.30

Sudije: Emin Mogulkoč, Žoze Bisang, Karlos Kortes

OLIMPIJA: Lo, Mekgruder, Meli, Nejpir, Riči, Flakadori, Hol, Karuzo, Šilds, Mirotić, Hajns, Vojtman. Trener: Etore Mesina

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović