PARTIZAN – ZVEZDA, velika borba na parketu sve PRŠTI u Areni! Partizan stekao prednost!

PARTIZAN – ZVEZDA 59:51

TOK MEČA:

Treća četvrtina:

26. minut – Naneli pogađa sva tri bacanja 59:51

25. minut – Trojka Pantera, Partizan ima +6 , 56:50, tajm aut Ivanović.

24. minut – Bentil pogađa nakon skoka, potom Lesor nakon sjajne finte 51:50

23. minut – Nedović pogađa od tablu, a pa Ledej vraća 49:48

22. minut – Mitrović sa penala postiže prve poene u nastavku 44:46, potom promnašena kontra Zvezde, pa trojka Madara 47:46

Druga četvrtina:

20. minut – Sjajna akcija i poeni Nedovića, potom Madar za kraj poluvremena 44:44

19. minut – Pogađa Panter iz teške pozicije, potom trojka Nedoviča 42:42

18. minut – Raspoloženi Papapetru vezao je šest poena 40:38

17. minut – Pogađa Papapetru 36:33, potom trojka Nedovića 36:36

16. minut – Nedović pogađa sa distance 34:33, tajm-aut Obradović

– Zvezda jako loša sa slobodnih bacanja već šest promašenih penala

15. minut – Neverovatni Smailagić zakucava nakon promašenog šuta Egzuma, njegov već 13 poen, 34:30

14. minuta- Trojka Kevina Pantera, Vildoza promašuje oba penala 32:30

13. minut – Trojka Markovića 27:28, Smailagić izuzetno raspoložen , zakucavanje 29:28

11. minut – Trojka Dobrića prvo vođstvo Zvezde23:25, pa opet Smailagić 25:25

Prva četvrtina:

10. minut – Trojka Kampaca 22:22

9. minut – Smailagić prekida mini seriju Zvezde22:19

8. minut – Neverovatna trojka Pantera 20:14

7. minut – Pogađa Petrušev nakon ofanzivnog skoka 17:14

6. minut – Mitrović pogađa iz reketa, pa Smailagić nakon sjajnog proigravanja Madara15:12

5. minut – Trojka Kampaca nakon tri pokušaja Zvezde za tri, 13:10

4. minut – Naneli pogađa za tri 11:7

3. minut – Pogađa Bentil iz ofanzivnog skoka, Ledej trojka, pa Kampaco uz faul, promašuje bacanje 8:7

2. minut – Nedović pogađa trojku 5:3

1. minut – Smailagić pogađa uz faul, 3:0, pa potom još jednom sjajna finta 5:0

1. minut – Utakmica je počela

Košarkaši Partizana dočekuju Crvenu zvezdu u drugoj utakmici finala plej-ofa ABA lige.

Partizan vodi 1:0 u seriji, pošto je prvi meč dobio rezultatom 88:80, takođe na svom terenu.

Trener Partizana Željko Obradović očekuje težak meč i još jednom uputio apel navijačima da sve protekne u fer i sportskom tonu.

Izuzetno važna utakmica, moramo da probamo da odbranimo domaći teren, pozivam navijače Partizana da još jednom napravimo atmosferu kakvu su napravili na poslednjoj utakmici, da sve protekne u fer i sportskoj atmosferi i da svi kao posle prvog meča pričamo samo o košarci

Sa druge strane Duška Ivanovića ne napušta optimizam uprkos loše igre i poraza u prvom meču.

“ Ništa se nije promenilo. Sada sto posto siguran da ćemo pobediti na kraju“, rekao je trener Crvene zvezde.

Utakmica se igra u „Beogradskoj Areni“ sa početkom u 20 časova.