ĐOKOVIĆ PREOKRENUO ITALIJANA: Novak u polufinalu US opena!

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković plasirao se u polufinale US opena savladavši noćas Italijana Matea Beretinija rezultatom 3:1 (5:7, 6:2, 6:2, 6:3).

Izjednačen je bio prvi set. Imali su obojica svoje šanse, ali Italijan u 11. gemu uzima brejk i u narednom dolazi do prvog seta.

U durugom setu usledila je apsolutna dominacija Đokovića u kojem je Bretini je osvojio dva gema od kojih je u jednom spasao pet brejk lopti.

Đokoviću je sve išlo od ruke i nijednog trenutka nije dolazilo u pitanje da li će doći do izjednačenja.

Naredni set bio je identičan. Dva brejka za Novaka i završen set. Jedino je Beretini imao jednu brejk loptu na 4:2, ali Đoković nije dopustio Italijanu da se vrati u meč.

Trenutno prvi teniser sveta – Novak Đoković u četvrtom setu uzeo je samo jedan brejk, ali i to je bilo da se savlada mladi Italijan i da se zakaže polufinalni duel sa Nemcem Aleksanderom Zverevim.