PARTIZAN DRUGI PUT U 4 DANA SRUŠIO CRVENU ZVEZDU: Crno-belima pripao večiti derbi i u ABA ligi

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 98:87 (17:25, 30:11, 25:27, 26:L25) u okviru 5. kola ABA lige.

Crno-beli su tako naneli prvi poraz crveno-belima, pa obe ekipe sada imaju učinak od četiri pobede i jednog poraza.

Bio je ovo drugi večiti derbi u četiri dana, i u oba je slavio Partizan. U prvom, odigranom u četvrtak u Evroligi, crno-beli su slavili sa 88:86.

U narednom kolu Partizan gostuje Splitu, a Crvena zvezda dočekuje Budućnost.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 95:87

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Fauliran je Nejpir 50 sekundi pre kraja. Pogodio je oba – 94:87. Tajm-aut za Obradovića.

39. minut – Nejpir je probio, pogodio za dva pod faulom – 91:83. Pogodio je za 91:84. Ledej iz ugla postiže trojku na pas Avramovića – 94:84.

38. minut – Avramović od koša do koša pogađa – 89:78. Nejpri pogađa trojku – 89:81. Avramović probija još jednom, pogađa za dva pod faulom – 91:81. Promašio je bacanje.

37. minut – Kaminski stiže do 22. poena – 87:78. Tajm-aut za Crvenu zvezdu.

36. minut – Doužer je fauliran, Zvezda je izašla iz bonusa. Pogodio je oba – 85:76. Nejpir je fauliran u prodoru. Pogodio je prvo bacanje, odmah i drugo – 85:78. Tajm-aut za Obradovića.

35. minut – Tehnička greška za trenera Crvene zvezde Janisa Sferopulosa. Avramović je promašio bacanje. Kaminski je fauliran. Promašio je prvo, a pogodio drugo – 83:76.

34. minut – Tobi u kontri poentira – 80:73.

33. minut – Trifunović je precizan za dva – 78:69. Davidovac odmah uzvraća – 78:71. Kaminski poentira za dva – 80:71.

32. minut – Jaramaz je precizan – 74:66. Kaminski je fauliran u šutu. Pogodio je prvo slobodno bacanje, odmah i drugo – 76:66. Njegovih 15 poena. Davidovac pogađa trojku iz ugla – 76:69.

31. minut – Teodosić pogađa trojku – 72:66.

U Areni je prisutno 20.007 gledalaca.

3. ČETVRTINA

30. minut – Teodosić je fauliran, izvodi bacanja. Pogodio je oba – 70:63. jaramaz precizan – 72:63.

29. minut – Nejpir poentira iz ofanzivnog skoka – 68:60. Kaminski prekida nalet gostiju zakucavanjem – 70:60. Tobi sa linije penala smanjuje na 70:61.

28. minut – Nejpir je precizan za dva – 68:53. Nejpir pogađa trojku i vraća Zvezdu – 68:56. Tajm-aut za Obradovića. Mitrović je fauliran, pogodio je prvo, potom i drugo bacanje – 68:58. Crveno-beli u naletu sa devet vezanih poena.

27. minut – Bolomboj upisuje nove poene – 66:49. Ledej je precizan za dva – 68:49. Nejpier je fauliran u prodoru. Pogodio je prvo, potom i drugo – 68:51.

26. minut – Naneli precizan za tri – 64:46. Nejpir je polovičan sa linije bacanja – 64:47.

25. minut – Mitrović smanjuje na 58:43, a fauliran je od strane Nanelija. Pogodio je – 58:44. Anđušić pogađa za tri – 61:44. Teodosić smanjuje na 61:46.

24. minut – Davidovac pogađa posle ofanzivnog skoka i asistencije Mitrovića – 56:41. Naneli postiže prve poene – 58:41.

23. minut – Trojka Avramovića u tranziciji, treća uzastopna Partizana – 56:39. Tajm-aut za Crvenu zvezdu.

22. minut – Giedraitis pogađa trojku – 50:39. Smailagić postiže svoju drugu trojku, sedmi poen – 53:39.

21. minut – Anđušić pogađa trojku – 50:36.

2. ČETVRTINA

Neverovatna četvrtina Partizana, crno-beli su ovaj period dobili sa 30:11 i od minus osam stigli do plus 11.

Kaminski ima 11 poena, a Doužer 10 u timu Partizana. Ledej je upisao sedam, a Avramović šest.

Kod Zvezde Giedraitis ima 10 poena, Bolomboj osam, a Mitrović sedam.

Crvena zvezda ima čak 11 izgubljenih lopti, sedam više od Partizana. Crveno-beli su nešto bolji u skoku, imaju dve uhvaćene lopte više, i tri asistencije više.

20. minut – Dos Santos je fauliran pri šutu. Pogodio je oba – 42:36. Avramović napada jedan na jedan i pogađa – 44:36. Doužer pogađa za tri – 47:36.

19. minut – Ledej u kontri pogađa – 40:34. Najveće vođstvo Partizana do sada. Avramović je fauliran u prodoru, pa će na liniju slobodnih bacanja. Precizan je oba puta – 42:34.

18. minut – Giedraitis sa penala postiže dva poena – 35:34. Doužer pogađa za dva pod faulom – 37:34. Pogodio je i slobodno bacanje – 38:34.

17. minut – Kaminski zakucava – 33:30. Mitrović vraća dva poena – 33:32. Avramović iz solo akcije zakucava – 35:32. Tajm-aut za Crvenu zvezdu.

16. minut – Bolomboj zakucava – 29:30. Kaminski je zaustavljen prekršajem u prodoru. Pogodio je oba bacanja – 31:30.

15. minut – Prvi poeni za Zvezdu iz igre u drugoj četvrtini, Mitrović je precizan – 27:28. Doužer postiže svoj četvrti poen – 29:28.

14. minut – Mitrović je fauliran pri šutu. Pogodio je samo prvo – 24:26. Kaminski pogađa za tri, Partizan prvi put vodi – 27:26. Crno-beli imaju 10:1 u drugoj četvrtini.

13. minut – Ledej pogađa trojku iz ugla – 22:25. Tajm-aut za Crvenu zvezdu. Trifunović pogađa za dva – 24:25.

11. minut – Doužer pogađa za dva – 19:25.

1. ČETVRTINA

10. minut – Trifunović posle ofanzivnog skoka pogađa za 17:23. Jago Dos Santos je fauliran pri šutu. Pogodio je oba – 17:25.

9. minut – Tobi u reketu pogađa za dva – 15:23.

8. minut – Smailagić vraća trojku – 14:21.

7. minut – Jaramaz je promašio oba bacanja. Teodosić pogađa trojku u prvoj akciji – 11:18. Giedraitis u kontri precizan za tri – 11:21.

6. minut – Anđušić pogađa prvu trojku za Partizan – 11:11. Nejpir se upisuje u strelce – 11:13. Bolomboj zakucava – 11:15.

4. minut – Anđušić u prodoru upisuje svoje prve poene – 6:11. Kaminski zakucava – 8:11.

3. minut – Giedraitis pogađa prvu trojku na meču – 4:9. Mitrović pogađa pod košem – 4:11.

2. minut – Bolomboj za novo vođstvo gostujuće ekipe – 2:4. Kaminski je fauliran pri šutu. Pogodio je oba bacanja – 4:4. Bolomboj opet precizan – 4:6.

1. minut – Giedraitis postiže prve poene na utakmici – 0:2. Ledej postiže prve poene za ekipu Partizana – 2:2.