Novinar i voditelj Marko Pantić, poznat pod nadimkom Ludo Pero, iznenada je preminuo 26. juna 2026. godine, u Beogradu, u 36. godini.
Ostavio je neizbrisiv trag u svetu novinarstva, a vest o njegovoj preranoj smrti veoma je potresla porodicu, brojne kolege, prijatelje i ličnosti iz javnog života.
Pevačica Marija Šerifović oprostila se od Marka putem Instagrama, gde mu je posvetila emotivnu objavu.
– Bog nekada zaista ima planove koje ne razumemo. Pero, putuj nasmejan kakvog smo te svi poznavali – napisala je Marija Šerifović uz njihovu zajedničku fotografiju na kojoj su oboje nasmejani.

Foto: Instagram/serifovic Screenshot
Podsetimo, Marko Pantić je bio važan deo redakcije Telegrafa. Radio je na rubrici „Jetset“ od aprila 2018. godine do oktobra 2020. godine.
Profesionalno je izvešavao sa najvećih muzičkih i kulturnih događaja, pomno je pratio estradu i dešavanja na javnoj sceni, a zbog vedrog duha i neposrednosti njegovi intervjui uvek su izazivali pažnju i imali zavidne rezultate.
Vodio je emisije „Backstage“ i „Telegraf asocijacije“, gde je sa poznatim ličnostima prolazio najrazličitije teme na šaljiv i sebi svojstven način.
Bio je omiljen među kolegama, na terenu je uvek zbijao šale i izazivao osmehe, a ostaće upamćen i kao humanitarac.
Pantić je novinarsku karijeru započeo još kao dečak na lokalnoj televiziji RTV Mag u Obrenovcu, nakon čega se otisnuo u štampane i onlajn medije.
Radio je u brojnim medijima, uključujući Srpski telegraf, portal Novosti, televiziju Studio B, a nedavno je pokrenuo i sopstevni projekat „Ludoperovanje“ putem kog je izvešavao javnost o svim dešavanjima na javnoj sceni.
Ludo Pero ostaće upamćen kao vrstan profesionalac, čovek koji je živeo za svoj poziv, ali pre svega kao dobar prijatelj, divan kolega i humanitarac koji je ostavio neizbrisiv trag u domaćim medijima.
UDARNA VEST.rs (Telegraf.rs)