PREDSEDNIK SRBIJE NA SASTANKU S RUKOVODSTOM EMS-A: Pogledajte kako izgleda rekonstruisani Nacionalni dispečerski centar Elektromreža Srbije

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obišao je rekonstruisani Nacionalni dispečerski centar Elektromreža Srbije.

Posle obilaska, predsednik Vučić prisustvuje sastanku s rukovodstvom EMS AD.

Sastanak se održava u poslovnoj zgradi EMS-a na Voždovcu.

Rekonstrukcija Centra realizovana je u dve faze – prva je obuhvatila građevinske radove, kompletno uređenje unutrašnjosti i uvođenje energetski efikasnih sistema klimatizacije.

Druga faza donela je tehnološka unapređenja, video-ekrane velikog formata, integrisane IT sisteme i novu virtuelnu infrastrukturu zasnovanu na serverima najnovije generacije.

U sklopu radova, zastakljena galerija iznad sale dobila je polimeriazovano staklo koje omogućava kontrolisani uvid u rad tima bez narušavanja bezbednosnih protokola, rekla je tada direktorka EMS AD Jelena Matejić.

UDARNA VEST. RS (Kurir.rs)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare