Smrtonosno nevreme: Oluje odnele sedam života u Italiji, Francuskoj i Švajcarskoj

Obilne padavine izazvale su velike poplave. Klizište odnelo tri života u Švajcarskoj, na severu Itlaije „vodena bomba“ izazvala haos

Prema poslednjim podacima najmanje sedam osoba je poginulo u snažnom nevremenu koje je pogodilo FrancuskuŠvajcarsku i Italiju. Kako je preneo Dailymail, u Švajcarskoj su tri osobe nastradale u klizišu izazvanom obilnim padavinama u kantonu Ticino, nedaleko od granice sa Italijom.

Jedan muškarac je pronađen mrtav u hotelu u kantonu Valais, na jugozapadu Švajcarske. Policija je objavila da je on nastradao usled iznenadne poplave.

U susednoj Francuskoj tri osobe u osmoj i devetoj deceniji života nastradale su kada je drvo usled nevremena palo na automobil u kome su se nalazile. Četvrti putnik iz automobila je u kritičnom stanju i doktori se bore za njegov život.

U međuvremenu reka Noasčeta nedaleko od Torina na severu Italije izlila se iz korita posle obilnih kiša koje meteorolozi upoređuju sa „vodenom bombom“. Zatvoreni su mostovi i glavni put u regionu.  U dolini Lanco na severozapadu Italije izlila se reka Stura.


U Švajcarskoj su hitne službe saopštile da je nekoliko stotina ljudi evakuisano usled klizišta i poplava u kantonu Valais. Ministar spoljnih poslova Švajcarske Ignacio Kasis, koji je iz Ticina, naveo je da se radi o „velikoj katastrofi“.

Ovo su najgore poplave u Švajcarskoj od 2000. godine kada je 13 osoba poginulo u klizištu koje je uništilo selo Gondo.

UDARNA VEST.rs (Telegraf.rs)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare