POKER CRVENE ZVEZDE UVELIČAO PROSLAVU DUPLE KRUNE! Čukarički POTUČEN do nogu na Marakani!

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI  4:1 (1:1)

Tok meča:

Poveo je Čukarički preko Rogana u 17. minutu, ali je to bilo sve od kluba sa Banovog Brda.

Olajinka je golovima u 31. i 55. minutu preokrenuo rezultat, a Điga u 79. minutu i Kraso na samom kraju meča su doneli konačan rezultat.

Ovo je bilo i veče oproštaja, a Aleksandar Dragović, Nemanja Milunović i Kosta Nedeljković su odigrali poslednje mečeve u crveno-belom dresu.

Sada sledi veliko slavlje sa navijačima koji će imati šampionsku šetnju koja će završiti na Kalemegdanu.

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice.

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Čukarički rezultatom 4:1 u poslednjem 37. kolu Superlige Srbije i tako na najbolji način proslavili duplu krunu pred svojim navijačima.

Atmosfera je bila svečana, 40.000 ljudi na našem najvećem stadionu je došlo da proslavi zajedno sa fudbalerima, a fudbal je bio u drugom planu.

90. minut – Goool, majstorija Krasoa!

79. minut – Điga se najbolje snašao posle kornera i postigao gol!

74. minut – Fantastični Glazer, skinuo je sjajan udarac Kovača! Izraelac blista na golu!

68. minut – Ergelaš je nezgodno šutirao, iznenadio Glazera, ali je lopta otišla preko gola.

63. minut – Kakva šansa za Čukarički, Kovač je šutirao, a Glazer MAJSTORSKI odbranio. Od svega samo korner.

59. minut – Trostruka izmena u Zvezdi. Ulaze Kosta Nedeljković, Kraso i Milunović, teren napuštaju Dragović , Radojević i Sremčević.

Ovacije je dobio kapiten crveno-belih Aleksandar dragović kome je ovo bila oproštajna utakmica u crveno-belom dresu!

55. minut – GOOOOL, Olajinka dovodi Zvezdu u prednost!

46. minut – Počeo je drugi deo igre.

Prvo poluvreme:

45 + minut – Veliki pritiak Zvezde, ali bez gola koji bi ih doveo u prednost! Kraj prvog poluvremena.

42. minut – Poništen gol Zvezde! Velika gužva ispred gola Čukaričkog, Điga je na kraju nekako uspeo da postigne pogodak, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

36. minut – Velika šansa za Zvezdu. Kanga je izveo korner, ogromna gužva ispred gola Čukaričkog, ali bez promene rezultata.

31. minut – GOOL! Napadala je Zvezda nakon primljenog gola, a to im se isplatilo. Mimović je lepo pronašao Olajinku koji je desnom nogom poslao iza leđa golmana gostiju!

22. minut – Zvezda napada, ali se Čukarički odlično brani. Prvi udarac iz gla za domaće. Kanga je centrirao, ali bez veće opasnosti.

17. minut – GOOL! Šok na Marakani, Čukarički vodi golom Rogana! Divno je prošao Melo, centrirao, a Rogan se poklonio i savladao Glazera!

13. minut – Prva prilika na meču, Čukariči je zapretio, ali Rogan šutira pored gola Crvene zvezde!

10. minut – Nastavljen je meč, a na samom terenu nema puno dešavanja. Igra se na sredini terena.

8. minut – Crveni dim pravi problem, slaba je vidljivost te je meč prekinut dok se ne rasčisti.

4. minut – Mirno je na terenu, još uvek nismo videli nijedan ozbiljniji napad.

1. minut – Počela je utakmica na Marakani. Navijači su pustili balone u vazduh, prelepa slika u Beogradu!

Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog igraju meč poslednjeg kola Superlige Srbije od 19 časova na Marakani.

Utakmica će biti bez rezultatskog značaja za domaćine, ali će sigurno želeti pobedom da uveličaju slavlje.

Crveno-beli spuštaju zavesu na takmičarsku godinu u kojoj su došli do sedme uzastopne i 35. titule u istoriji kluba. Ulaz na meč je besplatan, a klub je spremio brojna iznenađenja za sve zvezdaše.

Posle proslave na Marakani, slavlje će biti nastavljeno ulicama Beograda, a završna svečanost predviđena je za Kalemegdan podno spomenika Beogradskom pobedniku.

Vladan Milojević:

– Očekujem slavljeničku atmosferu. Naravno prvo moramo da odigramo utakmicu, maksimalno ozbiljno. Trebalo bi da se odužimo našim navijačima sa jedne, a sa druge strane da se zahvalimo. Sinergija između nas je trajala cele godine i na kraju je krunisana sa oba trofeja. Pozivam ih da dođu u što većem broju, nadamo se da će biti lepo vreme da svi zajedno uživamo. Ko god bude mogao neka dođe da podrži momke i da zajedno proslavimo titulu – rekao je pred meč trener Crvene zvezde.

Što se Čukaričkog tiče, tim sa Banovog brda još uvek ima šanse da izbori peto mesto i izlazak u Evropu, ali osim pobede koja im je neophodna, potrebno je i da Vojvodina ne pobedi Mladost.