Nakon kraćeg zatišja Aleksandar Jerković, nosilac beogradske liste „Mi, glas iz naroda“ nastavio je da proziva dojučerašnje saborce, a sada se nameračio na lidera tog pokreta Branimira Nestorovića.
Jerković je na „Tik-Toku“ okačio isečak televizijskog intervjua u kome na pitanje na kojoj poziciji bi najviše mogao da pomogne Aleksandru Vučiću Nestorović odgovara da bi najviše bio zainteresovan za „zdravstvo i socijalu“.
Jerković je na svom „Tik-Tok“ profilu objavio kratak deo Nestorovićevog intervjua na televiziji „Informer“. U tom klipu na pitanje novinarke „na kojoj poziciji mislite da biste najbolje mogli da pomognete predsedniku Vučiću“,Nestorović odgovara:
„Ja bih bio zainteresovan najviše, moram da priznam, za to zdravstvo, socijalu“.
Nakon tog isečka, Jerković je nalepio stih Konstrakte u kome zvezda Evrovizije poručuje: „I šta ćemo sad“.
Rat video snimcima započet prošle nedelje
To je praktično nastavak „rata video snimcima“ koji su Jerković i Nestorovićev pokret započeli prošle nedelje. Najpre je Jerković objavio klip u kome je prikazao verbalni sukob sa pojedincima iz Nestorovićevog pokreta prilikom predaje beogradske liste da bi potom kao odgovor stigao snimak prilikom slavlja u izbornoj noći, u kome Jerković navodno kaže: „Ooo, sad ću da izvučem kintu“.
Posle svega, jasno je da je lista „Mi, glas iz naroda“ u rascepu i ostaje samo da se vidi da li će to i na koji način uticati na formiranje većine u gradskoj skupštini u Beogradu? Odgovor na to pitanje dobićemo najverovatnije 19. februara jer je za taj dan zakazana konstitutivna sednica gradskog parlamenta u prestonici.
UDARNA VEST.rs (Blic)