UŽIVO! PARTIZAN – MONAKO! NEVIĐENA DRAMA, crno-beli ISPUSTILI pobedu! PRODUŽECI u Areni!

Košarkaši Partizana dočekuju Monako u utakmici 12. kola Evrolige.

Partizan trenutno ima skor pet pobeda i šest poraza i još uvek nije među prvih deset, dok je Monako sa skorom 7-4 na deobi treće pozicije.

Trener crno-belih Željko Obradović izneo je svoje impresije pred ovaj meč.

Tim koji je prošle godine bio na fajnal-foru, sasvim zasluženo. Igraju izvanrednu košarku. Imaju još bolji roster nego što su imali. To je podatak da budemo svesvni protiv koga igramo i da bi trebalo da igramo svih 40 minuta na visokom nivou, ako želimo da dobijemo utakmicu.“

Partizan i dalje muče povrede.

„Imali smo dosta problema na utakmici u Železniku. Neće biti na meču sa Monakom Trifunović i Kaminski, ostali izgledaju bolje i verovatno će igrati“

Trener Monaka Saša Obradović očekuje jako težak meč u prepunoj “ Areni“

Imaćemo veoma napornu i tešku nedelju. Partizan ima prednost, jer igra pred svojim navijačima, koji će reagovati na svaku akciju. Ovo će biti energetski veoma zahtevna utakmica. Partizan je u odnosu na prošlu sezonu potpisao nove igrače, a sada može da računa i na Kevina Pantera, koji se oporavio od povrede. Pobede u finišu protiv Fenerbahčea i Panatinaikosa su im ulile mnogo samopouzdanja„, rekao je Obradović, prenosi zvanični sajt kluba.

PARTIZAN – MONAKO

TOK MEČA:

Partizan je sjajno počeo i poveo 11:2, ali se Monako nakon tajm-auta eskpresno vratio u meč i poveo 12:13. Do kraja poluvremena gosrti su bili u blagoj prednosti, uz mnogo promašaja na obes strane. Monako je dominirao u skoku, a problem za Partizan su tri lične greške Bruna Kabokla.

Četvrta četvrtina:

40. minut – Panter krade loptu Džejmsu i pogađa izn kontre 70:66

39. minut – Kaboklo polovičan sa penala67:66, Monako gubi loptu. Novi faul i ponovo bacanja za Kabokla. Ponovo polovičan 68:66

38. minut – Motijunas ponovo izjednačenje 66:66

37. minut – Panter siguran sa penala za Partizan, Lojd za Monako 65:61. Potom Džejms pogađa za tri 65:64

36. minut – Pogađa Braun na sistenciju Džejmsa, a onda i Dijalo u kontri 63:59.Tajm-aut Željko Obradović

35. minut – Panter siguran sa penala 63:55

34. minut – Sjajnu odbranu igra Partizan u poslednjoj četvrtini. Doužer pogađa nakon prodora 61:53

32. minut – Anđušić pogađa 55:53, a potom i Doužer za velikih + 5 u ovakvom mečuNova trojka 58:53

31. minut – Sjajan poen Dožera nakon okreta 53:51

Treća četvrtina:

30. minut – Nije bilo promene do kraja treće četvrtine 51:51

28. minut – Hol za novo poravnanje, a onda trojka Ledeja 51:48. Okobo vraća za tri 51:51

27. minut – Naneli, 17 poen, 48:46

26. minut – Fantastični Naneli nova trojka46:46

25 minut – Međutim odmah mini serija gostiju Montijunas vezuje 5 poena 43:46

24. minut – Naneli pogađa trojku uz zvuk sirene, njegov već 12 poen, 39:41 Panter pogađa trojku uz faul iz jako teške pozicije, serija 7:0, 43:41

23. minut – Montejunas pogađa za tri36:41

22. minut – Džejms sa jedne, Panter sa druge strane, 36:38

21. minut – Sjajna asistencija i zakucavanje Smajlagića 34:36

21. minut – Utakmica je nastavljena

Druga četvrtina:

20. minut – Završeno je prvo poluvreme32:35

– Kaboklo dobija treću ličnu grešku , mora iz igre

18. minut – Naneli pogađa iz okreta, a onda i trojku vraća Partizan 30:31

17. minut – Hol zakucava nakon promašaja Džejmsa 25:31

16. minut – Okobo pogađa sa poludistance, vode gosti 25:29

15. minut – Sjajni Kaboklo ponovo pogađa nakon ofanzivnog skoka 25:23

14. minut – Pogađa Kaboklo uz faul 23:23

13. minut – Dialo uz faul, potom Naneli sa poludistance, pa Okobo pogađa iz okreta 20:23

11. minut – Kemba Voker pogađa za tri, potom poeni Nanelija 18:16

Prva četvrtina:

10. minut – Završena je prva četvrtina 16:13

9minut – Naneli konačno pogađa za Partizan 14:13

8. minut – Dijalo za tri, Monako se potpuno vratio 12:12

7. minut – Loši minuti Partizana, Matijunas pogađa za tri 11:7

5. minut – Braun pogađa nakon ofanzivnog skoka 11:4

4. minut – Panter ponovo sa poludistance, pa onda nakon kontre Kaboklo zakucava za erupciju u Areni 11:2. Saša Obradović traži tajm-aut.

3. minut – Kaboklo pogađa nakon ofanzivnog skoka, a potom i Panter za tri7:2

2. minut – Dožer postiže prve poene na meču 2:0. Monako je već izašao iz bonusa što bi Partizan morao da iskoristi.

1. minut – Utakmica je počela.

– Doček za Sašu Obradovića uz par zvižduka i uvreda manjeg dela navijača Partizana.