Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je danas da se iznova ponavlja mantra kako je Aleksandar Vučić kriv za sve, pa i za to što drugi ljudi pevaju uvredljive pesme o njima, poput člana SPS-a iz Blaca.
Ona je gostujući u jutarnjem programu televizije Prva istakla da je opozicija pokazala da se njihova kampanja sastoji samo i isključivo iz mržnje prema Aleksandru Vučiću i da su u tom stavu jednoglasni apsolutno svi.
– Ovo je sa jedne strane najprlajvija kampanja, dok je istovremeno i najbizarnija kampanja kojoj naše društvo može da posvedoči. Opozicijia je sama tražila izbore, pretila šta će se sve desiti ako izbori ne budu do kraja godine – ako ne bude po njihovom, biće blokada puteva, međunarodnih putnih pravaca. I čovek bi pomislio da ljudi imaju spremnu kampanju, razrađene ideje, program. A njihova kampanja se sastoji samo iz jedne stvari – iz nepatvorene mržnje prema Aleksandru Vučiću i njegovoj porodici. Vređali su njegovu majku, oca, sinove… Nismo videli nikakvu ideologiju, nikakve planove, ciljeve, šta bi oni uradili, promenili. Njihova jedina tema je „ua, Aleksandar Vučić“ i „Vučiću pederu“ – navela je Brnabić.
Ona je rekla da se u jednom delu medija organizuju takozvane debate u kojima predstavnici opozicionih stranaka samo govore da mrze Aleksandra Vučića.
– Imate emisije na tajkunskim televizijama, oni ih zovu predizborne debate na razne teme. Tema je Kosovo i Metohija – govornik iz jedne stranke na to kaže da mrzi Aleksandra Vučića. Drugi o Kosovu i Metohiji kaže da on mrzi Vučića još više, treći da ga on isto mnogo mrzi a četvrti da on najviše od svih ne podnosi predsednika Vučića. Voditelj dobro, idemo sledeča tema sankcije Rusiji – da ili ne, da čujemo prvog učesnika debate. Prvi kaže Aleksandar Vučić je generator nasilja, drugi kaže d je Vučić nasilnik, treći da je Aleksandar Vučić najgori a četvrti da on ubija Srbiju. E hvala, idemo na sledeću temu… To vam je slika i priliak kampanje od strane opozicije – izjavila je premijerka.
Brnabić je podvukla da je nemoguće da baš za svaku stvar koja se dogodi u našoj zemlji bude kriva samo jedna osoba.
– Šta god da se desi u Srbiji – kriv je Aleksandar Vučić. Sad taj čovek iz SPS-a, koji je vređao predsednika kroz prostačku pesmu, sada je on u tajkunskim medijima žrtva a kriv i zlikovac je Aleksandar Vučić. To je bilo svuda, po svim društvenim mrežama, svi su to videli, i onda Aleksandar Vučić kaže, citiram – toliko o invetivnim planovima za Srbiju. Ništa više čovek nije rekao. I evo danas šta imamo, čoveka hoće da isele i on je jadan, sirot, a Aleksandar Vučić je zlikovac. Čak i žena koja je organizovala tu proslavu, danas kaže kako, molim vas, Aleksandar Vučić zloupotrebljava njenog pokojnog oca u političke svrhe. Zato što je bio predmet uvredljive pesme, on je kriv, a čovek koji je pevao tu pesmu nije odgovorna za to i ona na čijoj se proslavi to pevalo isto nije kriva. Zaista suludo – navela je Brnabić.
Predsednica Vlade uporedila je vređanje predsednika kroz pesmu sa slučajem od pre tri gopdine.
„Kada su neki ljudi pevali Đilasu da je lopov, on je izašao, snimio se, plakao, rekao kako neko preti njegovoj deci. Tada to nije bila pesma, već pretnja, cela opozicija je izašla da zaštiti gospodina Đilasa. A kada se peva „Vučiću pederu“, onda je to umetničko delo, onaj o kome se peva pesma je kriv a onaj ko peva je žrtva. Nije kriv ni onaj koji je pevao, ni onaj koji je snimao, ni onaj što je organizovao proslavu, ni onaj što je video pustio na društvene mreže, niko. Kriv je Aleksandar Vučić!“
UDARNA VEST.rs(informer)