PARTIZANOVO PROKLETSTVO U LJUBLJANI TRAJE: Crno-beli izgubili od Cedevite, Avramoviću razbijen nos!

Košarkaši Partizana doživeli su treći poraz u ABA ligi.

Crno-beli su u utakmici 8. kola poraženi u gostima od Cedevita Olimpije sa 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20).

Crno-beli nisu srušili prokletstvo Ljubljane, pošto su doživeli šesti uzastopni poraz, a od fuzije Olimpije i Cedevite nikada nisu ovaj tim savladali u Ljubljani.

Kurir sport

CEDEVITA OLIMPIJA – PARTIZAN 95:91 (22:27, 29:23, 22:21)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Stjuart pogađa za dva 45 sekundi pre kraja – 95:91.

39. minut – Novi promašeni napad Partizana, potom faul na Prepeliču. Pogodio je za 93:87. Ledej je pogodio iz teške situacije pod faulom – 93:89. Promašio je slobodno bacanje, njegov treći promašaj sa penala.

Naneli je fauliran na 1:02 pre kraja. Pogodio je oba za 93:91.

38. minut – Blažič je fauliran. Pogodio je oba bacanja – 89:87. Promašio je Partizan napad, a Blažič fauliran za nova dva bacanja. Pogodio je oba za 91:87. Njegovih 29 poena.

37. minut – Ledej jednom rukom pogađa – 87:87.

36. minut – Haos na terenu, Ledej je faulirao Blažiča u kontri. Sudije su dosudile nesportski faul, a košarkaši Cedevite su se zatrčali ka Ledeju. Sve se to dešavalo kod klupe Partizana. Prepelič je dotrčao do Ledeja i uhvatio ga. Sudije gledaju snimak.

36. minut – Blažič u kontri pogađa za dva pod faulom – 84:81. Pogodio je i bacanje, njegova 23 poena – 85:81. Kaminski na drugoj strani još jednom pod faulom pogađa – 85:83. Pogodio je bacanje, njegov 20. poen – 85:84.

35. minut – Ledej je fauliran. Promašio je prvo bacanje, pogodio drugo – 82:81.

34. minut – Džons se razigrao – 82:77. Kaminski pod faulom precizan za dva – 82:79. Pogodio je i dodatno bacanje – 82:80.

33. minut – Džons popravlja svoj promašaj i posle ofanzivnog skoka pogađa – 78:75. Ledej smanjuje na 78:77. Džons na drugoj strani ponovo precizan – 80:77.

32. minut – Ledej je fauliran u šutu za tri poena. Pogodio je dva od tri – 76:73. Ofanzivni skok Ponjitke, a Smailagić zakucava – 76:75.

31. minut – Stjuart postiže trojku – 76:71.

3. ČETVRTINA

30. minut – Blažič u kontri pogađa – 70:69. Kaboklo je fauliran 3.4 sekunde pre kraja četvrtine. Pogodio je oba – 70:71. Neverovatno, Anđušić je u poslednjoj sekundi napravio faul na Kobsu u šutu za tri poena na oko devet metara od koša. Kobs je pogodio sva tri bacanja – 73:71.

29. minut – Kobs sa linije slobodnih bacanja donosi novi rezultatski preokret – 68:67. Kaboklo zakucavanjem vraća prednost crno-belima –68:69.

28. minut – Doužer precizan za dva – 63:65. Prepelič postiže desetu trojku Cedevite, njegovih 16 poena – 66:65. Smailagić zakucava, njegovi prvi poeni na meču – 66:67.

27. minut – Doužer pogađa trojku – 63:61. Sedma za Partizan iz 18 pokušaja.

26. minut – Stao je Partizan u napadu, na drugoj strani Stjuart pogađa trojku – 63:58. Deveta trojka domaće ekipe iz 16 pokušaja.

25. minut – Stjuart je precizan za dva – 60:58.

24. minut – Kaminski je precizan samo jednom sa penala, njegovih 14 poena – 57:57. Ponovo crno-beli pogađaju samo jedno bacanje. ovog puta Ponjitka – 57:58. Sou na drugoj strani

23. minut – Kobs postiže dvojku – 55:52. Doužer je fauliran pri šutu. Pogodio je svoj osmi i deveti poen – 55:54.

21. minut – Kaminski dvojkom otvara drugo poluvreme – 51:52. Džons vraća prednost domaćinu – 53:52.

2. ČETVRTINA

20. minut – Prepelič pogađa novu trojku, njegov 13. poen – 49:47. Doužer vraća trojku – 49:50. Kobs za vođstvo Cedevite na poluvremenu – 51:50.

19. minut – Doužer smanjuje na 46:45. Ponjitka posle sjajne odbrane Doužera u kontri polaže za 46:47.

18. minut – Ledej je izjednjačio na 43:43. Prepelič sa velike distance pogađa trojku – 46:43.

17. minut – Naneli je precizan sa linije bacanja – 41:41. Prepelič siguran sa penala – 43:41.

16. minut – Prepelič je fauliran. Pogodio je za vođstvo domaćina – 39:37. Naneli je prekinuo seriju domaćina – 39:39. Blažič u kontri pogađa za dva – 41:39. Njegovih 16 poena.

15. minut – Blažič pogađa još jednu trojku – 34:37. Tajm-aut za Obradovića. Treća uzastopna trojka Cedevite za izjednačenje – 37:37.

14. minut – Kaboklo je pogodio jedno od dva bacanja – 28:37. Blažič pogađa trojku – 31:37.

13. minut – Prepelič pogađa trojku – 28:34. Jaramaz je precizan za dva – 28:36.

12. minut – Džons je smanjio na 25:32. Anđušić je povećao prednost Partizana sa linije bacanja – 25:34.

Avramoviću je u jednoj akciji domaće ekipe razbijen nos. Morao je na klupu, a zatim u svlačionicu jer je krvario.

11. minut – Kaboklo pogađa dvojku – 22:29. Džons je fauliran u šutu. Pogodio je samo prvo bacanje – 23:29. Anđušić iz ugla pogađa trojku – 23:32.

1. ČETVRTINA

10. minut – Kaboklo je fauliran. Promašio je prvo slobodno bacanje, pogodio drugo – 22:27.

9. minut – Sou je fauliran u šutu. Pogodio je samo prvo – 22:24. Doužer prolazi kroz reket i poentira – 22:26.

8. minut – Sou zakucava – 19:24. Kontra domaćina, Blažič polaže za 21:24.

7. minut – Ponjitka poentra – 17:21. Kaminski pogađa za tri, njegova prva trojka i deveti poen – 17:24.

6. minut – Džons pogađa – 17:17. Igra se gotovo bez odbrane.

5. minut – Razigrani Kaminski pogađa svoj šesti poen – 13:14. Džons je fauliran posle ofanzivnog skoka. Pogodio je oba bacanja – 15:14. Naneli pogađa tešku trojku – 15:17.

4. minut – Sou je precizan za dva – 10:7. Ledej pogađa svoju drugu trojku – 10:10. Blažič pogađa za dva pod faulom – 12:10. Pogodio je i dodatno bacanje – 13:10. Kaminski smanjuje na 13:12.

3. minut – Džons pogađa novu trojku za domaći tim – 8:4. Ledej vraća trojku – 8:7.

2. minut – Ponjitka donosi Partizanu prvo vođstvo – 2:4. Blažič pogađa prvu trojku – 5:4.

1. minut – Cedevita je iskoristila prvi napad i preko Stjuarta povela sa 2:0. Kaminski postiže poene pod faulom – 2:2. Promašio je dodatno bacanje.

Partizan je u Ljubljani bez Kevina Pantera i Uroša Trifunovića, a u tim su se vratili Balša Koprivica i Alen Smailagić.