Sramotni snimci sa jedne košarkaške utakmice obišli su Srbiju.
Susret „SportyMate“ lige u kom su se sastali Zvezdara i AST u balonu „Corn“ u Beogradu obeležila je opšta i brutalna tuča u kojoj smo mogli da vidimo i jedno dobro poznato lice.
Nekadašnji košarkaš FMP Železnika i Crvene zvezde, Filip Čović, bio je među glavnim akterima pesničenja u beogradskom balonu. Sin prvog čoveka kluba sa Malog Kalemegdana, Nebojše Čovića, koji je na ovom meču nosio ljubičasti dres sa brojem šest, ušao je u verbalnu raspravu posle jednog faula koji je nad njim načinjen, a zatim je i odgurnuo protivničkog košarkaša.
Čović nije nastavio fizički obračun, a sam meč je prekinut posle opšteg haosa u trećoj četvrtini pri rezultatu 29:29. Čitav incident možete videti na snimku iznad, a haos je krenuo na 43:50 od početka.
Podsetimo, Filip Čović profesionalnu karijeru završio je 2021. godine i od tada se rekreativno bavi košarkom u ligama poput gore pomenute.
UDARNA VEST.rs (Kurir sport)