Indijski premijer Narendra Modi objavio je danas da je „Indija na Mesecu“, nakon što se svemirska letelica „Čandrajan-3“ uspešno prizemljila u blizini južnog pola Zemljinog satelita.
BBC prenosi da je Modi, koji se nalazi na samitu BRIKS u Južnoj Africi, čestitao timu misije i svim Indijcima na ovom ogromnom uspehu.
Indijski poduhvat izveden je nakon nedavnog rušenja ruske svemirske letelice „Luna-25“ kod istog područja lunarne površine.
Uskoro opširnije…
UDARNA VEST.rs(kurir)