„INDIJA JE NA MESECU!“ Premijer Narendra Modi objavio uspešno sletanje koje Rusija nije uspela da izvede 

Indijski premijer Narendra Modi objavio je danas da je „Indija na Mesecu“, nakon što se svemirska letelica „Čandrajan-3“ uspešno prizemljila u blizini južnog pola Zemljinog satelita.

BBC prenosi da je Modi, koji se nalazi na samitu BRIKS u Južnoj Africi, čestitao timu misije i svim Indijcima na ovom ogromnom uspehu.

Indijski poduhvat izveden je nakon nedavnog rušenja ruske svemirske letelice „Luna-25“ kod istog područja lunarne površine.

Uskoro opširnije…

UDARNA VEST.rs(kurir)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare