ĐOKOVIĆ – RUBLJOV: Novak se RAZGOROPADIO – pao brejk u trećem setu! IDEMOOOO

Srpski teniser, Novak Đoković, u četvrtfinalu Vimbldona igra protiv Rusa, Andreja Rubljova.

4:2 – Đoković potvrdio prednost brejka

3:2 – Rubljov greši, a Novak dolazi do brejka

2:2 – Đoković uzvraća istom merom – sa 40:0 osvaja gem

2:1 – Rubljov dobija gem sa nulom

1:1 – NEMA BREJKA! Đoković je imao dve prilike da duplira prednost, ali je Rus uspeo da se izvuče

0:1 – Sjajna igra Novaka se nastavlja, ali Rubljov sada servira mnogo bolje

2. SET

6:1 – NOVAK ĐOKOVIĆ OSVOJIO DRUGI SET!

5:1 – Rus osvojio prvi gem u drugom setu

5:0 – Novak GAZI Rubljova!

4:0 – JOŠ JEDAN BREJK! I to sa 40:0!

3:0 – Posle dosta dugih razmena i smenjivanja u vođstvu, spasavanja dve brejk lopte – NOLE JE POTVRDIO PREDNOST BREJKA

2:0 – ETO GA! BREJK! Novak koristi drugu brejk loptu i uvećava prednost

1:0 – Novak bez problema osvaja servis-gem, daleko bolje izdanje srpskog tenisera na servis liniji nego malo pre

1. SET

4:6 – ANDREJ RUBLJOV OSVOJIO PRVI SET!

4:5 – Loš servis-gem Đokovića koristi Rubljov i sada će servirati za osvajanje prvog seta

4:4 – Rus Novaku poklanja samo jedan poen

4:3 – Novak ekspresno i bez izgubljenog poena opet u prednosti

3:3 – NOVAK PROPUSTIO TRI PRILIKE ZA BREJK!Prvu od dve brejk lopte Rubjov je spasao tako što je servirao u forhend Đokovića koji lopticu izbacuje van terena, a drugi put je ponovio isto to i vratio na 40:40. Međutim, neiznuđena greška Rusa dala je Novaku priliku da napravi brejk iz trećeg puta – ali nije imao sreće, pa Andrej poravnava rezultat u ovom maratonskom gemu.

17.30 – KRAJ ŽENSKOG ČETVRTFINALA: Svitolina u polufinalu

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina slavila je sa 2:1 nad prvom teniserkom sveta posle dva sata i 40 minuta igre.

16.50 – Iga poravnala rezultat – igraće se treći set

Prva teniserka sveta posle taj-brejka izjednačila je u setovima, a polufinalistu Vimbldona odlučiće treći set. Ovo itekako pomera duel najboljeg srpskog tenisera, tako da će po svemu sudeći njegov meč početi posle 17 časova

Njih dvojica će na teren tek nakon što svoj meč završe Iga Švjontek i Elina Svitolina.

Susret Poljakinje i Ukrajinke prekinut je na 15 minuta pri rezultatu 1:0 u setovima za Svitolinu.

Do pauze je došlo zbog kiše koja je primorala organizatore da zatvore krov na centralnom terenu.

Uoči meča:

Biće to 102. meč za Novaka na Vimbldonu, a pokušaće da dođe do 33. uzastopne pobede na i ukupno 12. polufinala na ovom turniru.

Rubljov nikada nije igrao u polufinalu Grend slema. Na sva četiri najveća turnira stigao je maksimalno do četvrtfinala.

Đoković će igrati i treći dan zaredom, pošto je meč četvrtog kola protiv Huberta Hurkača počeo u nedelju, a završio u ponedeljak.

Novak ja takmičenje počeo protiv Pedra Kaćina, u drugom kolu je pobedio Džordana Tompsona, a u trećem Stena Vavrinku. Sve do duela sa Poljakom u četvrtoj rundi nije izgubio nijedan set, a Hurkaču je pošlo za rukom da „rani“ Srbina.

Rubljov je imao nešto više problema sa svojim rivalima.

Samo je u prvom kolu protiv Maksa Pursela prošao „netaknut“, u drugom je pobedio Aslana Karatseva rezultatom 3:1, a istim rezultatom u trećoj rundi Davida Gofana.

Okršaj sa Đokovićem zakazao je pobedom u trileru i meču protiv Aleksandera Bublika završenom nakon pet setova.

Đoković i Rubljov su igrali četiri puta, Novak ima tri pobede i jedan poraz.