PARTIZAN U FINIŠU MEČA SLOMIO DRAVU: Crno-beli ostvarili drugu pobedu na pripremama u Sloveniji

Fudbaleri Partizana ostvarili su drugu pobedu na pripremama u Sloveniji.

Crno-beli su u Ptuju savladali lokalnog trećeligaša Dravu rezultatom 3:0 (0:0). Dvostruki strelac na meču bio je Andrija Pavlović, koji se upisao u listu strelaca u 63. minutu i 89. minutu. Tačku na I stavio je Saničanin u zaustavnom vremenu.

Pavlović je primio loptu na ivici šesnaesterca, a zatim preciznim udarcem poslao loptu u levi donji ugao gola golmana Drave za vodeći gol. U finišu meča ostao je sam ispred golmana domaćina, pošto je prethodno oduzeo loptu rivalu, i rutinski ga matirao.

Saničanin je u poslednjim trenucima meča postigao gol glavom posle kornera.

Tim Igora Duljaja mučio se većim delom utakmice u fazi napada. Crno-beli napadači su stvorili veći broj prilika i poluprilika, ali nisu uspeli da ih realizuju.

Na drugoj strani, u prvom poluvremenu golman Aleksandar Jovanović je morao u nekoliko navrata da spasava gol crno-belih posle opasnih kontri domaćina.

Partizan je prethodno savladao Pesnicu sa 5:0, a potom izgubio od Bomehijansa iz Praga sa 2:0.

Crno-beli će u Sloveniji ostati do 15. jula, a dan ranije će protiv Šturma odigrati i poslednji pripemni meč pred povratak u Beograd, gde će takođe biti zakazane dve kontrolne utakmice pred početak Superlige koja startuje 29. jula.

Kurir sport

PARTIZAN – DRAVA 3:0 (0:0)

2. POLUVREME

90+3. minut – GOOOL! Saničanin glavom posle kornera.

89. minut – GOOOL! Pavlović je postigao i drugi gol na meču. Ostao je sam ispred golmana Drame i rutinski ga matirao.

66. minut – Izmena u Partizanu, umesto kapitena Markovića u igri je Aleksić. Kapitensku traku preuzima Šćekić.

65. minut – Velika prilika za Petkovića, natrčao je na odbijenu loptu i sa 7-8 metara šutirao preko gola.

63. minut – GOOOL! Partizan je poveo golom Andrije Pavlovića. Šutirao je sa ivice šesnaesterca i pogodio levi donji ugao gola Drave.

62. minut – Izmena u Partizanu, umesto Trifunovića ulazi Petković.

60. minut – Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Aleksandar Šćekić.

55. minut – Teren napuštaju Pantić i Belić, a ulaze Baždar i Stjepanović.

Izmene u Partizanu u poluvremenu. Živković je na desnom beku umesto Filipovića, Saničanin centralni defanzivni umesto Ilića. Kanutea je u zadnjoj vezi zamenio Šćekić, a Terzića u sredini Mirčetić, dok je u špicu napada umesto Nikolića ušao Pavlović.

1. POLUVREME

44. minut – Poslednja šansa u prvom delu meča, Pantić je šutirao sa desetak metara, ali slabo.

42. minut – Jovanović je tri puta spasavao gol Partizana, ovog puta je Đuhadin bio u prilici.

41. minut – Pantić iz slobodnjaka šutira preko gola.

32. minut – Velika prilika za Terzića koji je bio u situaciji jedan na jedan, ali je pogodio samo golmana.

26. minut – Kanute pogađa stativu. Novajlija u crno-belom je šutirao sa distance, ali nije imao sreće.

10. minut – Velika prilika za Slovence. Jovanović je spasao gol crno-belih u situaciji kada se jedan fudbaler Drave našao sam ispred golmana crno-belih.

4. minut – Trifunović je izblokiran. Partizan je od starta agilniji i više napada.

PARTIZAN: Jovanović- Filipović, Ilić, Marković, Antić – Kanute, Belić, Trifunović, Pantić – Terzić, Nikolić.

KLUPA: Popović, Stevanović, Mihajlović, Saničanin, Živković, Šehović, Šćekić, Stjepanović, Mirčetić, Natho, Petković, Menig, Jevremović, Baždar, Pavlović, Aleksić.

DRAVA: Janzeković, Đuran, Lovenjak, Vidović, Drevenšek, Marot, Erhatič, Jadrić, Šalamun, Đuhadin, Mlahar.

Fudbaleri Partizana od 17.30 časova igraju treći kontrolni meč na pripremama u Sloveniji.

Rival crno-belih je slovenački klub Drava iz Ptuja, koja igra treći rang takmičenja u ovoj zemlji.

Partizan je u prvoj utakmici na pripremama savladao slovenačkog niželigaša Pesnicu sa 5:0, a zatim je poražen od češkog Bohemijansa sa 2:0.

Trener Igor Duljaj će na ovom susretu moći da računa na novajlije Franka Kanutea i Aleksandra Šćekića, baš kao i na oporavljenog Aleksandra Filipovića, dok će Bibras Natho i Kvinsi Menig najverovatnije propustiti današnju utakmicu.

Crno-beli će u Sloveniji ostati do 15. jula, a dan ranije će protiv Šturma odigrati i poslednji pripemni meč pred povratak u Beograd, gde će takođe biti zakazane dve kontrolne utakmice pred početak Mozzart Bet Superlige koja startuje 29. jula.