(UŽIVO) SRBIJA – POLJSKA Orlići gube, Poljaci napadaju iz svih pozicija

Kadetska reprezentacija Srbije igra protiv Poljske meč četvrtfinala Evropskog prvenstva.

SRBIJA – POLJSKA 0:1

TOK MEČA:

2. poluvreme

46. minut – Počelo je drugo poluvreme

1. poluvreme

44. minut – Opasan napad Srbije: Vukojević je šutirao ka golu Poljaka, ali je pogodio spoljni deo mreže.

35. minut – Visok presing Poljaka zadaje ozbiljne probleme Srbiji. Neuspevaju Orlići da se oslobode pritiska. Poljska konkretnija na ovom meču.

25. minut – Sjajna intervencija Džodića! Poljaci ozbiljno prete u ovim momentima, odbrana Srbije je na ozbiljnim mukama u ovim momentima.

23. minut – Prilika za Srbiju. Zapretili su Orlići posle kontre. Matija Popović je šutirao, nažalost, bio je neprecizan. Lopta je otišla daleko iznad gola.

20. minut – Nižu se napadi Poljske… Orlići ne uspevaju da se oslobode pritiska.

13. minut – Ponovo prete Poljaci. Ćuk je uspeo da izblokira jedan pokušaj rivala.

12. minut – Dobro dodavanje za Cvetkovića u prazan prostor, ali oprezan je bio odbrambeni fudbaler Poljske.

10. minut – Sjajan prodor Popovića sa leve strane. Pokušao je da pronađe odlično postavljenog Maksimovića, al odbrana Poljske reaguje u poslednjem momentu. Samo aut za Srbiju…

4. minut – Šok! Poljska vodi protiv Srbije 0:1!Nakon intervencija golmana Džodića lopta se odbila do Kržizanovskog, koji je uspeo da je sprovede u mrežu.

Utakmica je počela!

SASTAVI TIMOVA:

SRBIJA: Džodić, Milosavljević, Simić, Đurić, Ćuk, Petrović, Alilović, Vukojević, Maksimović, Popović, Cvetković.

POLJSKA: Pjekutovski, Šala, Orlikovski, Križanovski, Kolanko, Boris, Šnaucer, Rejčik, Volski, Škocilas, Huras.

Osim plasmana polufinale, izabranici selektora Aleksandra Lukovića trijumfom nad Poljacima obezbedili bi i učešće na narednom Svetskom prvenstvu.

Nakon lošeg starta i ubedljivog poraza od Slovenije (2:4), Srbija je odigrala dve sjajne utakmice i obezbedila mesto u četvrtfinalu. Orlići su savladali Italiju (2:0), odigrali nerešeno sa moćnom Španijom (1:1) i zauzeli drugo mesto u grupi.

S druge strane, Poljska je u grupi sa domaćinom Mađarskom, Republikom Irskom i Velsom završila kao prva. Nakon dva ubedljiva trijumfa nad Mađarskom i Irskom, Poljaci su u utakmici koja nije imala rezultatski značaj doživeli poraz od Velsa.

Ukoliko savladaju Poljsku Orlići će u polufinalu Evropskog prvenstva odberiti snage sa boljim iz duela Nemača – Srbija.