BILATERALNI ODNOSI ZASNOVANI NA ČVRSTOM PRIJATELJSTVU! Premijerka primila u oproštajnu posetu ambasadora Kipra! 

Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić primila je danas u oproštajnu posetu ambasadora Republike Kipar Dimitriosa Teofilaktua.

Premijerka mu je čestitala na vrlo uspešnom mandatu na mestu ambasadora Republike Kipar u Beogradu, istakavši da su naši bilateralni odnosi zasnovani na čvrstom prijateljstvu, uzajamnom poverenju, istorijski potvrđenoj bliskosti i solidarnosti dva naroda, saopštila je vladina pres služba.

Teofilaktu je na početku sastanka premijerki Brbabić izrazio saučešće povodom tragedija koje su se desile u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” i Mladenovcu.  

Predsednica Vlade je posebno zahvalila ambasadoru na principijelni stavu poštovanja teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije, kao i principijelnom stavu Kipra prilikom nedavnog razmatranja zahteva za pokretanje procedure za članstvo tzv. „Kosova“ u Savetu Evrope na vanrednom sastanku Komiteta ministara tog tela, održanog 24. aprila ove godine. 

Sagovornici su se saglasili da treba nastaviti unapređenje bilateralne saradnje u oblastima ekonomije, nauke, obrazovanja, naučnih istraživanja, IT-a i drugo. 

Ambasador Kipra se zahvalio premijerki Brnabić na dosadašnjoj saradnji, napomenuvši da će odnosi u narednom periodu nastaviti da se razvijaju na bazi čvrstog višedecenijskog prijateljstva i poverenju, dodaje se u saopštenju.

UDARNA VEST.rs

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare