UŽIVO, VIDEO! TSC – PARTIZAN: Jović doneo crno-belima novo vođstvo

TSC – PARTIZAN 1:2 (1.1)

TOK MEČA

2. POLUVREME

48. minut – GOOOL! Nemanja Jović za novo vođstvo Partizana – 1:2

Sjajan početak Partizana i u drugom poluvremenu. Rikardo je dodao do Natha, ovaj šutirao sa ivice šesnaesterca. Golman Veljko Ilić je odbio loptu, na nju natrčao Jović i smestio je u mrežu.

46. minut – Prva izmena u TSC-u

Ivan Milosavljević je zamenio Cvetinovića. Promena u defanzivi domaćeg tima.

1. POLUVREME

45. minut – Rikardu poništen gol

Rikardo je u finišu prvog poluvremena postigao gol za novo vođstvo crno-belih, ali je sudija Srđan Jovanović odmah usvojio odluku pomoćnika da je u pitanju ofsajd. VAR provera je potvrdila prvobitnu odluku pomoćnika Uroša Stojkovića.

40. minut – Rikardo pogodio prečku

Sjajna kombinacija Rikarda i Dijabatea. Rikardo je pogodio prečku, a nakon svega korner. Posle kornera domaćini su otklonili opasnost.

33. minut – Ratkov ponovo promašuje nemoguće

Mogao je da se proslavi mladi napadač TSC-a. Imao je dve velike prilike, i to u bukvalno tri sekunde. Šutirao je sa 7-8 metara bez uspeha.

28. minut – Zicer za Petra Ratkova

Auu, velika prilika za TSC. Saša Jovanović je namestio stopostotnu šansu za Ratkova, ali se ovaj u petarcu crno-belih nije najbolje snašao. Njegov šut je otišao iznad gola.

25. minut – TSC je mogao do preokreta

Petrović je centrirao sa leve strane, Stanojev šutirao glavom, ali bio neprecizan.

23. minut – Žuti karton za Jovića

Nepromišljen gest mladog fudbalera Partizana. Jović je srušen od strane Antonića, a onda je od sudije Jovanovića gestikulacijom tražio da protivniku da žuti karton. Umesto toga, on ga je zaradio.

20. minut – GOOOL! Saša Jovanović doneo izjednačenje – 1:1

Luka Ilić je izveo slobodan udarac, lopta se od stative odbila do Jovanovića koji je bio potpuno sam na drugoj stativi i nije imao problem da zatrese mrežu.

19. minut – Saničanin prvi dobio žuti karton

Defanzivac Partizana je faulirao Ilića na oko 17 metara od gola Partizana.

16. minut – Zicer za Jovića

Mogao je Partizan da udvostruči prednost. Jović je imao kolosalnu šansu. Na upotrebljivu loptu Uroševića krenuo je ka golu, šutirao ali je to uradio tako traljavo da je golman Ilić uhvatio živu loptu.

13. minut – Korner za TSC

Domaćin igra otvoreno, stvara kornere, ali ne i prilike.

12. minut – GOOOL! Rikardo Gomeš je strelac – 0:1

Vodi Partizan! Rikardo je sa ivice šesnaesterca šutirao i pogodio desni donji ugao golmana Ilića.

6. minut – Rikardo propustio prvu priliku na meču

Partizan je dugo kombinovao, lopta je na ivici peterca stigla do Rikarda, ovaj se dugo nameštao za šut, prvo je izblokiran, a zatim je šutirao daleko iznad gola.

3. minut – Rikardo se žali na povredu

Cvetinović je oštrije faulirao napadača Partizana, kome se ukazuje pomoć.

2. minut – Prvi pokušaj Partizana na utakmici je propao

Crno-beli su imali kontru četiri na tri, ali je Natho pogrešio.

1. minut – Partizan je prvi krenuo sa centra

Trener Partizana Igor Duljaj napravio je nekoliko izmena pred derbi kola.

Svakako najznačajnija je izmena na golu, umesto Nemanje Stevanovića braniće Aleksandar Popović.

Takođe, u startnoj postavi nema Danila Pantića, umesto koga igra Bibars Natho. Nema ni Kvinsija Meniga, a u tim se vraća Kristijan Belić. U poslednjoj odbrani tima umesto Svetozara Markovića je Siniša Saničanin.

U ekipi TSC-a nema desnog beka Miloša Cvetkovića i defanzivca Aranđela Stojkovića zbog kartona.