GRAĐANI NOVI LIDERI NA TABELI: Siti slavio protiv Fulama za prvo mesto u Premijer ligi, pobede Mančester junajteda i Njukasla

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u Londonu ekipu Fulama sa 2:1, u utakmici 34. kola Premijer lige.

Siti je poveo u trećem minutu, kada je sa „bele tačke“ bio precizan Erling Haland. Norveškom napadaču to je bio jubilarni 50. gol u sezoni.

Fulam je izjednačio preko Karlosa Vinisijusa u 15. minutu, da bi pobedu Sitiju doneo Hulijan Alvares u 36. minutu.

Srpski fudbaler Saša Lukić igrao je za Fulam od 78. minuta.

Siti je posle osme uzastopne pobede preuzeo prvo mesto na tabeli Premijer lige sa 76 bodova, odnosno ima jedan više od drugoplasiranog Arsenala, uz utakmicu manje. Fulam je 10. sa 45 bodova.

Naredni meč Siti igra na svom terenu protiv Vest Hema, dok Fulam gostuje Liverpulu.

Njukasl je na svom terenu pobedio Sautempton sa 3:1.

Stujart Armstrong je postigao vodeći gol za goste u 41. minutu, da bi u nastavku usledio preokret. Dva gola za Njukasl postigao je Kalum Vilson u 55. i 81. minutu, uz autogol Tea Volkota u 79. minutu.

Njukasl nakon treće vezane pobede zauzima treće mesto sa 65 bodova, a Sautempton posle devetog uzastopnog meča bez pobede zauzima poslednje 20. mesto sa 24 boda.

U sledećem kolu Njukasl dočekuje Arsenal, dok Sautempton gostuje Notingem Forestu.

Mančester junajted je na svom terenu savladao Aston Vilu sa 1:0. Jedini gol postigao je Bruno Fernandeš u 39. minutu.

Junajted je četvrti sa 63 boda, a tim iz Birmingema je na šestom mestu sa 54 boda.

Sledeći meč Junajted igra na gostovanju protiv Brajtona, a Aston Vila gostuje Vulverhemptonu.

Bornmut je na svom terenu pobedio Lids sa 4:1.

Džeferson Lerma je postigao vodeći gol za domaći tim u 20. minutu, da bi zatim četiri minuta kasnije upisao i drugi pogodak.

Patrik Bamford je smanjio u 32. minutu, dok su do kraja meča golove za Bornmut postigli Dominik Solanke u 63. i Antoan Semenjo u prvom minutu nadoknade.

Bornmut je 13. sa 39 bodova, dok je Lids na 16. mestu sa 30 bodova.

U narednom kolu Bornmut dočekuje Čelsi, a Lids sledeći meč igra na gostovanju protiv Sitija.