PARTIZAN KROZ NIKAD VIĐENU DRAMU DO PRVOG MESTA U ABA LIGI: Panter presudio Budućnosti VIDEO

BUDUĆNOST – PARTIZAN 82:83 (15:19, 16:22, 25:18)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Partizan ima napad tri sekunde pre isteka vremena. Bel-Hejs pravi faul na Panteru dve sekunde pre kraja. Promašio je prvo bacanje, a pogodio drugo – 82:83. Popović je pokušao sa velike daljine, ali nije pogodio. Kraj. Partizan je prvi.

40. minut – Grin pogađa trojku pod faulom tri sekunde pre kraja – 81:82. Pogodio je za izjednačenje – 82:82. Njegovih 31 poen. Tajm-aut za Partizan tri sekunde pre kraja.

40. minut – Lesor pogađa pod faulom 13 sekundi pre kraja – 78:81. Promašio je Lesor bacanje, a Ledej 11 sekundi pre kraja pravi faul. Obrajen promašuje prvo, potom i drugo. Ledej je uhvatio, fauliran je. Ledej promašuje prvo bacanje, pogađa drugo – 78:82.

40. minut – Grin pogađa za tri tačno minut pre kraja – 75:79. Njegova 24 poena. Grin seče napad Partizana, fauliran je od strane Ledeja. Nesportski faul dosuđen Ledeju. Grin promašuje prvo bacanje 39 sekundi pre kraja, pogađa drugo – 76:79. Grin pogađa za dva 32 sekunde pre kraja – 78:79.

39. minut – Panter pogađa prvo bacanje, pogađa i drugo – 72:76. Ledej cepa mrežicu za tri poena na pas Pantera – 72:79! Do kraja 1:06. Ovo je bila 11. trojka crno-belih.

38. minut – Bej-Hejs u kontri poentira – 70:71. Panter pogađa trojku u izuzetno bitnom trenutku – 70:74. Do kraja utakmice 2:18. Popović pogađa za dva – 72:74.

37. minut – Panter sa zvukom sirene pogađa – 68:71.

36. minut – Lesor ispravlja promašaj Ledeja – 66:69. Kaba posle ofanzivnog skoka smanjuje na 68:69.

35. minut – Ledej pogađa vrlo bitnu trojku za Partizan, njegovih osam poena – 66:67.

34. minut – Ponovo Lesor na penalu. Pogodoio je prvo, ali i treći put za redom promašio drugo – 63:64. Popović pogađa trojku – 66:64.

33. minut – Lesor pogodio jedno od dva bacanja – 60:62. Njegovih sedam poena. Grin pogađa novu trojku, vodi Budućnost prvi put posle prve četvrtine – 63:62. Njegovih 21 poen. Lesor je fauliran pri šutu, ponovo samo jedan od dva – 63:63.

32. minut – Grin pogađa trojku preko Avramovića – 60:61.

31. minut – Jagodić Kuridža je fauliran pri šutu. Promašio je prvo, a pogodio drugo bacanje – 57:59. Avramović fauliran pri šutu. Precizan prvi put, precizan i drugi put, njegovih osam poena – 57:61.

3. ČETVRTINA

40. minut – Popović precizan za tri iz teške situacije – 54:57. Papapetru pogađa sa penala – 54:59. Bel-Hejs smanjuje na 56:59. Budućnost je ovu četvrtinu dobila rezultatom 25:18.

39. minut – Smailagić je fauliran nepropisno. Promašio je oba bacanja, Partizan ima loptu sa strane. Eksum je fauliran, precizan je oba puta – 51:55. Avramović kroz odbranu Budućnosti polaže za 51:57.

38. minut – Grin smanjuje iz teškoe pozicije na 51:53.

37. minut – Panter pogađa trojku u bitnom momentu po crno-bele – 47:53. Obrajen posle ofanzivnog skoka smanjuje na 49:53.

36. minut – Grin pogađa tri slobodna bacanja – 47:50.

35. minut – Kaba pogađa pod faulom – 41:48. Pogađa i dodatno bacanje – 42:48. Lesor zakucava – 42:50. Grin precizan – 44:50. Uhvatio je ritam bek domaće ekipe.

34. minut – Kaba zakucava za 39:48.

23. minut – Grin smanjuje na 37:45. Trifunović za tri – 37:48.

22. minut – Avramović posle ofanzivnog skoka pogađa za 31:45. Kaba smanjuje na 33:45. Drobnjak smanjuje na 35:45.

21. minut – Lesor je fauliran. Sa linije slobodnih bacanja povećava na 31:43.

2. ČETVRTINA

20. minut – Bel-Hejes prekida seriju Partizana – 27:39. Naneli pogađa – 27:41. Grin pogađa za tri pod faulom – 30:41. Pogađa za 31:41.

19. minut – Sjajno zakucavanje Smailagića na dodavanje Nanelija – 25:39.

18. minut – Sjajan prodor Madara i poeni za 25:37.

17. minut – Bel-Hejs sa penala smanjuje – 24:32. Papapetru pogađa tešku trojku – 24:35. Šesta trojka crno-belih iz 13 pokušaja. Lazić je polovičan sa penala za 25:35.

16. minut – Smailagić pogađa – 22:30. Madar je fauliran, pogodio je oba puta za prvo dvocifreno vođstvo crno-belih – 22:32.

15. minut – Panter pogađa trojku – 20:28. Jagodić Kuridža smanjuje sa penala – 22:28.

14. minut – Partizan ne koristi kontru, a u narednom napadu Atić pogađa pod faulom. Pogađa i dodatno bacanje – 20:25.

13. minut – Smailagić promašuje dva slobodna bacanja.

12. minut – Smailagić pogađa za dva – 17:23. Smailagić moćno zakucava – 17:25. Tajm-aut za domaći tim.

11. minut – Ledej postiže prve poene u drugoj četvrtini, i to zakucavanjem – 15:21. Jagodić Kuridža smanjuje na 17:21.

1. ČETVRTINA

10. minut – Papapetru pogađa za dva poed faulom. Pogađa i dodatno bacanje – 13:19. Kamenjaš smanjuje sa linije slobodnih bacanja – 15:19.

9. minut – Obrajen smanjuje na 13:14. Lesor postiže poene pod faulom – 13:16. Promašio je dodatno slobodno bacanje.

8. minut – Sjajna asistencija Ledeja i trojka Eksuma – 11:14.

7. minut – Atić vraća trojku – 11:11.

6. minut – Ledej donosi Partizanu prvo vođstvo u meču. Ovo je njegova prva, a Partizanova treća trojka – 8:11.

5. minut – Hejs povećava na 8:5. Panter pogađa svoju prvu trojku – 8:8.

4. minut – Trijfunović pogađa prvu trojku na meču – 6:5.

3. minut – Avramović pod faulom pogađa prve poene za Partizan – 4:2. Kaba zakucava – 6:2.

2. minut – Atić povećava na 4:0.

1. minut – Grin dvojkom otvara ovaj meč – 2:0.

Košarkaši Partizana poslednji meč u ligaškom delu ABA lige igraju u Podgorici protiv Budućnosti.

Crno-beli trenutno drže prvo mesto na tabeli, a pobeda u „Morači“ bi im osigurala najbolju startnu poziciju pred plej-of.

Utakmica 22. kola regionalnog takmičenja se igra od 19 časova.

Uoči utakmice, trener Partizana Željko Obradovićje rekao:

„Poslednja utakmica, svesni smo značaja te utakmice. Ono što je bitno pred tu utakmicu je to da smo mi napravili skauting, ali je činjenica da je Budućnost promenila trenera i da će sigurno biti nekih novih stvari u njihovoj igri. Na nama je da probamo na samoj utakmici da reagujemo i da vidimo da li ima nekih noviteta, što se taktike igre tiče. Zdravi smo, spremni i svesni toga šta nas očekuje protiv ekipe koja ima kvalitet i koja naravno da domaćem terenu igra sasvim drugačije“, poručio je Obradović.

Uroš Trifunović pred ovaj duel kaže:

„Ovo nam je najbitnija utakmica u dosadašnjem delu sezone. Želimo da obezbedimo prvo mesto koje nam je jako važno pred početak plej-ofa. Svi znamo koliko dugo Partizan nije bio prvi na kraju ABA lige. Dugo sam ovde, znam kako izgleda gostovanje u punoj Morači i koliko je teško. Dobra su ekipa, koja će sigurno pokazati reakciju na promenu trenera. Mi treba da budemo fokusirani, da igramo našu igru i sigurno ćemo odraditi dobar posao“, istakao je Trifunović.