Maroko priredio novu senzaciju i pobedio Brazil: Prijateljski meč igrali kao da je finale Mundijala

Sjajni Maroko nastavio je tamo gde je stao u Kataru

Fudbaleri Maroka ozbiljno su shvatili prijateljski meč sa selekcijom Brazila, pa su tako igrali ozbiljno od prvog do poslednjeg minuta, i na kraju, slavili sa 2:1.

Maroko, kao najprijatnije iznenađenje sa nedavno završenog Svetskog prvenstva u Kataru, nastavio je tamo de je stao.

Tako, prijateljski susret protiv jedne od najboljih reprezentacija sveta, nije bio nimalo prijateljski. Na ovom meču, odigranom u Tangeru pred oko 65.000 ljudi je bilo i žestokih duela i rasprava, ali i dobrog fudbala, pise Telegraf.

Domaći su poveli golom Sofijana Bufala, posle sjajne akcije i asistencije Bilala El Kanusa.

Brazil je igrao dosta promenljivo, a na početku drugog usledio je izjednačujući gol, i to preko Kasemira u 67. minutu.

Pobedonosni pogodak postigao je Adbelhamid Sabiri, koji je loptu Valida Kedire poslao pod prečku nemoćnog Vevertona.

Ovaj meč Brazilcima je samo dodatno otežao situaciju posle neslavnog Mundijala, jer, i pored toga što su imali potpunu kontorlu meča, nisu uspeli da dođu do trijumfa. Sa druge strane, četvrtoplasirani tim sa Svetskog prvenstv, ekipa Maroka, pokazala je da uspeh u Kataru nije bio slučajan i da na njih ozbiljno mora da se računa.