SUROVA OSVETA „PARNOG VALJKA“! Španci doživeli debakl u krcatoj Areni – ni raspoloženi Marinković nije pomogao Baskoniji!

U okviru 19. kola Evrolige, košarkaši Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Baskonije rezultatom 83:65. Želeli su crno-beli da se revanširaju Baskoniji za poraz u 2. kolu najelitnijeg košarkaškog takmičenja u Evropi, i u tome su uspeli.

Sjajno je tim Željka Obradovića ušao u ovaj meč, igrali su maksimalno koncentrisano, kako u odbrani tako i u napadu, i već nakon prve četvrtine beogradska ekipa imala je +12.

U drugoj deonici španska ekipa uspela je zahvaljujući Vanji Marinkoviću da se vrati u meč, ali kada je bilo najpotrebnije, košarkaši Partizana su pogađali bitne šuteve i uspeli ponovo da se „odlepe“ u trećoj četvrtini.

Uskoro opširnije…

Uživo,

Partizan – Baskonija: 83:65

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

10. minut – Jam Madar lakim poenima stavlja tačku na današnju utakmicu.

9. minut – Matijas Lesor postiže prvo, a promašuje drugo slobodno bacanje 81:63

8. minut – Nova najveća prednost Partizana, Zek Ledej tek sada postiže svoje prve poene na meču 80:59

7. minut – Fenomenalni Uroš Trifunović postiže trojku u veoma bitnom momentu 78:58

5. minut – Željko Obradović je zatražio tajm-aut, Parni valjak ima +15

4. minut – Uroš Trifunović najpre krade loptu, a potom i zakucava za delirijum u Štark areni 73:55

2. minut – Lesor se lepo snašao između trojice protivničkih košarkaša i lepo poentirao, sa druge strane Diez pogađa trojku 71:55

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

9. minut – Danilo Anđušić postiže trojku, Partizan ima + 17 pred poslednju četvrtinu 67:50

7. minut – Jam Madar siguran sa linije za slobodna bacanja 57:44

6. minut – Još jedna trojka Pantera, crno-beli ponovo imaju +12

5. minut – Kevin Panter postiže trojku u veoma bitnom momentu, navijači su na nogama 52:43

4. minut – 16 poena Vanje Marinkovića na večerašnjem meču, sjajno igra srpski košarkaš protiv svog bivšeg kluba 49:43

3. minut – Uroš Trifunović prekida seriju Baskonije od 5-0, gostujući tim je uspeo da se vrati u igru 49:41

1. minut – Košarkaši Baskonije trojkom otvaraju drugo poluvreme 47:39

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

9. minut – Košarkaši Partizana ponovo gube loptu u napadu, trener Željko Obradović ljut je na svoje igrače zbog manjka koncentracije 47:34

8. minut – Baskonija pravi mini seriju koju Željko Obradović „seče“ novim tajm-autom 47:34

6. minut – Deluje da se Aleksa Avramović potpuno vratio u formu, i večeras plejmejker crno-belih igra fenomenalno 47:28

5. minut – Rafalna paljba košarkaša beogradskog tima. Lesor je ostavio loptu Panteru, koji je u svom stilu postigao novu trojku za svoj tim 43:26

3. minut – Fenomenalno služi šut košarkaše Partizana večeras, sada je i Egzum postigao trojku 37:26

2. minut – Nova trojka Marinkovića, a onda Madar postiže dva slobodna bacanja 33:23

1. minut – Marinković postiže drugu trojku na današnjem meču 29:20 Madar pogađa sa poludistance 31:20