SUPERMOĆNA ENGLESKA UNIŠTILA IRAN: Već imamo ozbiljnog kandidata za BOGINJU! Fudbal za pamćenje u režiji Kejna i ekipe

Engleska je u drugom meču Mundijala deklasirala Iran rezultatom 6:2.

Pokazali su Englezi svu raskoš koju poseduju u napadu, ali i određene slabosti odbrane.

U ranoj fazi duela došlo je do teškog sudara u šesnaestercu Irana, u kojem je veoma loše prošao golman Bejranvand. Doživeo je tešku povredu nosa. Prekid je trajao skoro 15 minuta, zbog čega je prvo poluvreme produženo za 14 minuta.

Nakon ove pauze, Engleska je krenula da dominira terenom, a ubrzo su to i iskoristili.

U 35. minutu Šo je sjajno centrirao, a Džud Belingem visoko skočio i zakucao loptu u mrežu rezervnog golmana Hoseinija.

Osam minuta kasnije najlepši gol na utakmici postigao je Saka, kada je šutirao iz šesnaesterca i pogodio rašlje.

Sterling je u prvom minutu nadoknade doneo ubedljivu prednost Engleskoj, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 3:0.

Selektor Irana otvorio je drugo poluvreme sa trostrukom izmenom, ali nije to mnogo pomoglo njegovom timu.

Saka drugim golom na utakmici donosi Engleskoj 4:0 u 62. minutu, a tri minuta kasnije Taremi postiže počasni gol za Iran.

Tu ipak nije bio kraj, jer je Rašford u 71. minutu, odmah po ulasku u igru postigao i peti gol za Englesku. U nastavku su Englezi mirno privodili utakmicu kraju, da bi u 90. minutu Griliš na asistenciju Vilsona doneo i šesti gol za Gordi Albion.

Neverovatan podatak da je drugo poluvreme produženo za 10 minuta i pored ubedljive prednosti Engleske, tako da je ukupna nadoknada na ovom meču bila 24 minuta, a igralo se i duže od toga.To su iskoristili Iranci i postigli gol iz penala u 103. minutu. Taremi je bio strelac, drugi put na meču.

Ovako dominantnom pobedom Engleska je iskazala jasnu kandidaturu za titulu, dok Iranu ostaje nada da mogu nešto više da urade protiv SAD-a i Velsa.