PARTIZAN NASTAVIO POBEDNIČKU SERIJU U ABA LIGI: Crno-beli RAZBILI Split pred duplo kolo Evrolige i VEČITI DERBI!

Košarkaši Partizana savladali su Split u utakmici 7. kola ABA lige rezultatom 89:70

Partizan je tako zabeležio sedmu uzastopnu pobedu i sa maksimalnim učinkom prva je na tabeli

Split je zabeležio i peti poraz i nalazi se na 12 mestu na tabeli.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

89:70 – U poslednjoj deonici crno-beli su rutinski održavali prednost i sigurno slavili. Obradović je iskoristio priliku da rasspodeli minutažu kako bi sačuvao esveržinu ekipe za dupli program u Evroligi i gostovanje Barseloni i Realu

Treća četvrtina:

68:53 – Partizan je dodao gas u nastavku meča. Crno-beli su najpre stekli prednost od 7 poena 49:42, a potom je samo uvećavali do kraja četvrtine. Papapetru je najefikasniji Naneli je najerikasnija kod Partizana sa 13 poena, Papapetru je postigao 11 Anđušić je postigao 10, a Madar 8 poena

Druga četvrtina:

39:38 – Poen prednosti za Partizan na poluvremenu. Crno-beli su imali + 5 početkom druge četvrtine, 25:20, ali su se Splićani vratili i izjednačili na 29:29. Šorter i Mavra su se istakli kod sa 16 odnosno 11 poena, dok je kod Partizana najefikasniji Anđušić sa9 pogodaka.

Prva četvrtina:

20:19 – Gosti su bolje otvorili meč i poveli sa 12:6. Nakon tajm-auta Obradovića Partizan je zaigrao angažovanije i poveo sa 17:14. Najefikasniji kod Partizana bio je sa 9 poena, dok se kod Splita istakao Šorter

Košarkaši Partizana od 19 časova igraju utakmicu sedmog kola ABA lige protiv Splita u Beogradu.

Crno-beli u susret protiv hrvatskog predstavnika regionalnog takmičenja stižu nakon pobede protiv Makabija u Evroligi i svih šest trijumfa u ABA ligi, dok Split ima učinak od četiri poraza i dve pobede i to u poslednja dva kola.

Trener Partizana, Željko Obradović, najavio je da njegov tim ne očekuje laku utakmicu.

„Nova utakmica u ABA ligi. Naravno da svakoj utakmici pristupamo na isti način. Mi treneri smo već uradili analizu protivnika, a na popodnevnom treningu ćemo prvo imati video sa igračima. Da izađemo sa informacijama pred njih i postavimo utakmicu. I da igrači koji nisu igrali odrade malo jači trening. Veliko poštovanje za ekipu Splita, kao i za sve protivnike u bilo kom takmičenju do sada“, poručio je Obradović.