TRIJUMFALNI POVRATAK ĐOKOVIĆA: Novak slavio u prvom meču posle US opena! VIDEO

Posle sedam nedelja i finala na US Openu Novak Đoković se vratio na teren.

Đoković je u dublu sa Filipom Krajinović slavio posle preokreta protiv Australijanaca De Minora i Savila u 1. kolu mastersa u Parizu – 4:6, 6:4, 10:7.

Đoković će prvi meč u singlu igrati u utorak oko 19.30 časova, a rival će biti Marton Fučovič iz Mađarske.

Novak i Filip su odlučili da prijave dubl kako bi se što bolje pripremili za Dejvis kup gde će braniti boje Srbije.

U narednoj rundi igraće protiv šesti nosilaca, Džona Persa i Filipa Kolašeka.

Prvi set je pripao Australijancima koji su već u prvom gemu oduzeli servis Novaku. Do kraja seta nisu dali priliku srpskoj kombinaciji da se vrati.

Drugi set je tekao u ravnopravnoj igri, nijedan od parova nije uspevao da napravi brejk. Sve do rezultata 5:4. Tada je Đoković „probušio“ De Minaura riternom i doneo izjednačenje u setovima.

Treći set se igra do 10 poena, a u njemu je viđeno puno obrta. Prvo je srpski dubl poveo sa 5:1, pa Australijanci preokrenuli sa 6:5.

Pri vođstvu De Minora i Sevila 7:6 usledio je furiozan finiš od četiri vezana poena za srpski tim i velika pobeda.