Zvezda savladala Partizan i osvojila toliko čekanu duplu titulu 4:3 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde u ovogodišnjem finalu Kupa Srbije dočekali su „večitog rivala” Partizan na stadionu “Rajko Mitić” sa početkom od 19 časova. Zvezda je osvojila Kup Srbije, rezultatom iz penala 4:3. Dupla titula za crveno bele ove sezone, na duplu krunu su čekali od 2007. godine.

Prvih 90 minuta plus 3 min produžetka prošlo je bez golova, sa nekoliko šansi oba tima. Igrali su se produžeci, u toku prvih 15 minuta produžetaka Aleksandar Stanojević, trener crno belih je izrevoltiran sudijinom odlukom da ne svira penal nad Lutovcem, ušao par koraka u teren i dobio žuti karton. U toku drugih 15 minuta produžetaka takođe nije bilo golova. Nastavljeno je sa penalima:

0:1 – Natho pogađa prvi penal u penal seriji.
1:1 – Rodić pogađa za Zvezdu.
1:2 – Živković je veoma siguran.
2:2 – Pogodio je Pankov uz dosta sreće.
2:3 – Stevanović u jednu stranu, Borjan u drugu. 3:3 – Golčina Krstovića, pa žuti karton za Stojkovića i isključenje. Nakon toga nastala je drama i prekid meča.  3:3 – Promašio je Jojić penal za Partizan.  4:3 – Nikolić pogađa za prednost Zvezde!
4:3 – Promašio je i Štulić, dupla kruna za Zvezdu.

Nakon poslednjeg penala usledila je ponovo gužva i koškanje igrača obe ekipe…

Ekipe su nastupile u sledećem sastavu:

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Milan Borjan – Milan Gajić, Nemanja Milunović, Miloš Degenek, Milan Rodić – Seku Sanogo, El Fardu Ben, Mirko Ivanić, Gelor Kanga, Aleksandar Katai – Dijego Falćineli

Rezerve: Zoran Popović (G), Miloš Degenek, Njegoš Petrović, Veljko Nikolić, Željko Gavrić, Slavoljub Srnić, Marko Gobeljić, Aleksa Vukanović i Nikola Krstović.

PARTIZAN (4-2-3-1): Vladimir Stojković – Aleksandar Miljković, Svetozar Marković, Igor Vujačić, Slobodan Urošević – Saša Zdjelar, Aleksadnar Šćekić – Lazar Marković, Miloš Jojić, Nemanja Jović – Filip Holender

Rezerve: Aleksandar Popović (G), Frank Benjak, Bibras Natho, Lazar Pavlović, Samed Baždar, Marko Živković, Bojan Ostojić, Nikola Štulić, Filip Stevanović, Aleksandar Lutovan i Milan Smiljanić.