Prvi pregovarač Prištine u dijalogu sa Beogradom Besnik Bisljimi izjavio je da su danas uputili pismo izaslaniku Evropske unije za dijalog Miroslavu Lajčaku sa predlozima šta se može učiniti sa pitanjem registarskih tablica.
– I dalje smo u kontaktu sa Lajčakom, danas smo mu poslali i pismeno kako vidimo razvoj od sledeće nedelje do narednih meseci. I kada se budemo dogovorili, mi ćemo objaviti – rekao je Bisljimi medijima na albanskom jeziku, prenosi Republika.
Upitan o modalitetima razgovora sa EU, Bisljimi je rekao da „sada ima 20 modaliteta o kojima su razgovarali“, te da Evropska unija ne želi tenzije na terenu.
UDARNA VEST.rs