Na pojedinim šumskim područjima Halkidikija od danas, u subotu 22. avgusta, na snazi je zabrana pešačkog i saobraćaja svih vrsta vozila, zbog povećanog rizika od izbijanja šumskih požara.
Zabrana je uvedena zbog visokog rizika od požara, koji je označen indeksom opasnosti 3, a važi od 8 do 20 časova. Odluku je doneo zamenik regionalnog guvernera Halkidikija.
Mera se odnosi na određene delove opština Kasandra, Sitonija i Aristotelis.
U opštini Kasandra, zabrana važi na poluostrvu Kasandra, na području „Ridge“, od Kasandrina do Agia Paraskevi, kao i u oblastima „Arapi“ i „Chalkovouni“ na području Paliourija.
Na području opštine Sitonija, zabranjen je pristup određenim delovima poluostrva Sitonija, odnosno grebenu Dragoneli, na potezu od Pčelarske zadruge do Sikije.
U opštini Aristotelis, zabrana obuhvata područja od Komitse do Uranopolisa, Tsamia Stratoniki, Fysoka i strelišta Stratoni.
Kako bi se osiguralo poštovanje odluke, biće uvedene kontrole na ulazima na šumske puteve, uz pomoć grčke policije. Nadležni su predvideli i udaljavanje osoba koje se budu zatekle na područjima obuhvaćenim zabranom.
Od ove mere izuzeti su članovi dobrovoljnih organizacija koje učestvuju u aktivnostima protivpožarne zaštite na području regionalne jedinice Halkidikija.
Nadležni apeluju na stanovnike i turiste da poštuju zabranu i postupaju u skladu sa uputstvima nadležnih službi, kako bi se smanjio rizik od izbijanja i širenja požara.
Posebno upozorenje odnosi se na kazne – za kršenje zabrane predviđena je administrativna kazna od 300 evra, u skladu sa važećim propisima.
UDARNA VEST.rs(Telegraf.rs)