U će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, ali i sa lokalnom pojavom kratkotrajne ili pljuska sa i najvišom dnevnom temperaturom od 29 do 33 stepena.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, najniža temperatura iznosiće od 14 do 21 stepen.
Duvaće slab i umeren, na planinama povremeno i jak, zapadni i jugozapadni vetar, u toku dana u skretanju na severozapadni, a posle podne u Vojvodini u pojačanju.
U Beogradu će biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i uglavnom suvo, a u pojedinim delovima grada sa manjom verovatnoćom za kratkotrajnu kišu ili pljusak s grmljavinom.
Duvaće slab i umeren, jugozapadni i zapadni vetar, posle podne u kratkotrajnom pojačanju i skretanju na severozapadni.
Najniža temperatura u glavnom gradu će biti oko 21, a najviša oko 31 stepen.
U utorak će, prema prognozi RHMZ, biti pretežno sunčano, a uz promenljivu oblačnost u planinskim predelima je tek ponegde moguća kratkotrajna kiša.
Od srede sledi novi preokret – Srbiju očekuje sunčano i sve toplije vreme, sa maksimalnom temepraturom od 34 do 38 stepeni, a lokalno bi živa u termometru mogla da se približi i 40. podeljku.
Kako navodi RHMZ, očekivana biometeorološka situacija i dalјe ne pogoduje kardiovaskularnim bolesnicima i astmatičarima. Mogući su nesanica, bolovi u mišićima i promenlјivo raspoloženje, naročito u severnim delovima zemlјe. U saobraćaju je neophodna pojačana pažnja
UDARNA VEST.rs(republika)