Ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković, najavio je da će zatražiti zabranu najavljenog koncerta srpske pevačice Jelene Karleuše, koji bi trebalo da bude održan u Sarajevu, u klubu Aqua, 8. avgusta.
Konaković se oglasio porukom na društvenim mrežama i napisao:
– Zatražiću od MUP-a Kantona Sarajevo da ovaj koncert, u skladu sa Zakonom o javnom okupljanju, zabrani jer je reč o osobi čiji nastupi izazivaju nacionalnu i versku mržnju – poručio je šef bosanskohercegovačke diplomatije i dodao:
– I nemojte govoriti da ovo nije posao ministra spoljnih poslova, nemojte pisati da ne treba da se spuštam na taj nivo. Reagujem na pojavu kojom se negatorima genocida oprašta i dozvoljava da nas i dalje ponižavaju. Reagujem na pokušaj da se takvo ponašanje normalizuje – izjavio je Elmedin Konaković, ali se tu nije zaustavio.
– Reagujem da svi oni koji rade isto shvate da sa nama tako ne mogu. Reagujem jer ne želim da neko ponižava i vređa moj narod i naše stradanje – poručio je Konaković.
UDARNA VEST.rs(Telegraf.rs/Klix.ba)