Srpski košarkaš i reprezentativac Lazar Stefanović od naredne sezone nosiće dres Igokee, sa kojom je potpisao ugovor nakon odlične sezone u ABA ligi u dresu FMP-a iz Železnika, potvrdio je tim iz Laktaša i na svojim društvenim mrežama.
Kako se navodi, ugovor je višegodišnji, a momak rođen 2002. godine i visok 201 centimetar iz Beograda, prethodno je imao i zapaženu ulogu u koledž košarci nastupajući za ekipe UCLA iz Los Anđelesa, kao i za Jutu.
Prošle sezone sa FMP-om je prosečno beležio 11,6 poena, 3,8 skokova i 1,7 asistencija po utakmici. Sa timom iz Železnika igrao je finale Košarkaške lige Srbije, gde je poražen od ekipe Spartaka iz Subotice posle produžetka u borbi za pehar.
Tokom karijere je bio i deo svih mlađih selekcija Srbije, dok je pored toga nastupao na Svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina starosti.
UDARNA VEST.rs (Telegraf.rs)