Tragedija za reprezentaciju koja igra na SP, pred utakmicu umro otac čuvenog holandskog fudbalera

Preminuo je Džeri de Jong u 61. godini.

Bivši osvajač Premijer lige Najdžel de Jong zavijen je u crno, pošto je njegov otac preminuo u 61. godini. Kako se navodi, do on je preminuo uoči prve utakmice Holandije na Svetskom prvenstvu.

Najdžel de Jong je sa Mančester sitijem osvojio titulu Premijer lige 2012. godine, igrao je i za Milan, dok je za reprezentaciju Holandije odigroa 81 utakmicu. Trenutno obavlja funkciju tehničkog direktora holandskog saveza.

Njegov otac, Džeri de Jong, tri puta je imao priliku da brani boje Holandije, tokom 90-ih godina prošlog veka.

Igrao je za holandski PSV, Groningen, Herenven i francuski Kaen.

Uzrok smrti i dalje nije saopšten, holandski fudbalski savez se oglasio:

– Sa velikom tugom smo primili vest o smrti Džerija de Jonga. Bivši profesionalni fudbaler i nekadašnji reprezentativac nastupio je tri puta za selekciju Holandije između 1990. i 1991. godine. Otac Najdžela de Jonga preminuo je u 61. godini. Rođen je u Paramaribu, odrastao u Amsterdamu i izgradio ime kao defanzivac u holandskom fudbalu. Za reprezentaciju je debitovao u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 1992. protiv Grčke u novembru 1990. godine i ukupno je zabeležio tri nastupa. Porodici, prijateljima i bivšim saigračima upućujemo iskreno saučešće zbog ovog gubitka – glasi saopštenje.

UDARNA VEST.rs (Telegraf.rs)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare