Košarkaši Partizana su veoma loše započeli finalnu seriju ABA lige protiv Dubaija, gde su poraženi u prvom meču sa 99:93. Crno-beli su se susreli s ogromnim brojem i sudijskih grešaka, zbog čega se oglasio i predsednik kluba Ostoja Mijailović.
Sudijski kriterijum nije bio baš ujednačen na ovoj utakmici, Dubai je olako dobijao slobodna bacanja, a Partizanov svaki napad da se sustigne razlika je olako odbijen. Odmah nakon utakmice, oglasio se i Ostoja Mijailović putem svog naloga na društvenoj mreži „X“.
On je poručio da postaje predsednik ABA lige.
– Za nekoliko dana preuzimam funkciju predsednika ABA lige. Jedan od mojih prvih prioriteta biće uspostavljanje punog integriteta takmičenja. Svi oni koji su lične interese stavili ispred interesa lige moraće da snose posledice. ABA ligu smo gradili 25 godina i nikome nećemo dozvoliti da je urušava – napisao je Ostoja Mijailović.
UDARNA VEST.rs (Telegraf.rs)