„Zahvaljujući tebi zavoleo sam Srbiju“: Potresan oproštaj miljenika Grobara od Duška Vujoševića

Odlazak legende Partizana, Duška Vujoševića, potresao je košarkaški svet, a posebno emotivnu poruku uputio je Boris Dalo, nekadašnji miljenik navijača crno-belih. Francuski košarkaš, koji je pod Vujoševićevom palicom stasao u Beogradu, oprostio se od svog trenera i „drugog oca“ rečima koje svedoče o neraskidivoj vezi između učitelja i učenika.

Dalo se javnosti obratio pismom na društvenim mrežama, u kojem je istakao da mu je Vujošević otvorio vrata ne samo kluba, već i svoje porodice, te da mu je usadio „DNK Partizana“ koji će nositi do kraja života.

– Dule, danas je teško pronaći prave reči. Primio si me sa 18 godina u Partizan, kao mladog igrača punog snova, i otvorio si mi mnogo više od vrata jednog velikog kluba. Otvorio si mi vrata porodice. Verovao si mi od prvog dana. Verovao si u mene nekad i više nego što sam ja verovao u sebe. Naučio si me košarci, disciplini, radu, pobedničkom mentalitetu, ali još važnije, naučio si me životu. Preneo si mi DNK Partizana: poštovanje, rad, ponos, ljubav prema dresu i prema ovoj zemlji.

– Zahvaljujući tebi zavoleo sam Srbiju. Naučio sam jezik veoma brzo da bi ti mogao da me razumeš i da bih ja mogao da razumem tebe. Jer naša povezanost je bila jača od reči. Bila je iskrena, snažna i prava. Do te mere da si me primio u svoj dom, u svoju privatnost, kao člana svoje porodice. To nikada neću zaboraviti.

– Obeležio si moju karijeru, ali još više moj život kao čoveka. Sve što sam postao nosi deo tebe. Hvala ti za sve, Treneru. Počivaj u miru. Nikada te neću zaboraviti – napisao je Francuz.

Boris Dalo je u Partizan stigao 2013. godine. Iako mlad i u nepoznatoj sredini, pod specifičnim pedagoškim metodama Duška Vujoševića, brzo je postao simbol požrtvovanosti i miljenik Grobara.

UDARNA VEST.rs (Telegraf.rs)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare