Foto: Instagram/buducćnostsrbijeav
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je reprezentaciji Srbije na osvojenom evropskom zlatu.
Predsednik je objavio snimak putem kojeg je čestitao „delfinima“ na pobedi.
– Uvek smo nešto sumnjali, brinuli, a oni su uvek radili, trudili, borili se i uvek uspevali da obraduju naciju. Reč jo našim vaterpolistima, ovo je ta lopta kojom su osvojili ovo zlato i još jedanput pokazali da su najbolji u Evropi. Hvala im za sav trud, za svu energiju, entuzijazam, rad. Vlada odmah sutra ujutru i pare da im se isplate koje su pošteno zaradili! Živela Srbija – poručio je predsednik u snimku.
– Hvala za još jedno zlato! – stoji u objavi.
Vaterpolo reprezentacija Srbije šesti put od ostamostaljenja postala je šampion Evrope.
„Delfini“ su u spektakularnom finalu u beogradskoj „Areni“ torpedovali najvećeg rivala, ekipu Mađarske rezultatom 10:7 (3:2, 2:3, 2:1, 3:1).
UDARNA VEST.rs (Kurir.rs)