Osumnjičenom N.T. (66) koji je u sredu uveče u alkoholisanom stanju usmrtio jednu žensku osobu – pešaka, a drugoj ženskoj osobi naneo povrede, određeno je zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Beogradu.
U saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP)navodi se da je osumnjičeni u Ulici Prvog maja, upravljajući putničkim vozilom „volvo“ udario dve ženske osobe, od kojih je jedna preminula na licu mesta, dok je druga ženska osoba sa težim povredama prevezena u Vojnomedicinsku akademiju.
Kod vozača je utvrđeno da je upravljao vozilom pod dejstvom alkohola u krvi u količini 1,19 promila.
Akciju hapšenja sproveli su pripadnici MUP-a, Uprave saobraćajne policije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, a osumnjičenom se stavlja na teret da je izvršio krivično delo teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
Život je izgubila žena od oko 45 godina.
UDARNA VEST.rs(republika)