Beograđani bez vode 14. maja: Planirani radovi na mreži u više delova grada

Zbog radova na vodovodnoj mreži, stanovnici pojedinih delova Beograda ostaće bez vode u sredu, 14. maja 2025. godine. JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija“ najavio je višečasovna isključenja koja će pogoditi korisnike u urbanim i prigradskim naseljima, u sklopu redovnog održavanja i rekonstrukcije sistema.

Prema zvaničnom rasporedu, sledeće opštine i ulice biće bez vode u navedenim terminima:

  • Palilula: Od 8:00 do 16:00 časova, prekid u isporuci vode imaće korisnici u naseljima Borča i Ovča, uključujući ulice Valjevskog odreda, Zrenjaninski put (deo) i Železnička.
  • Zvezdara: U naselju Mirijevo, voda će biti isključena od 9:00 do 15:00 časova zbog zamene ventila i priključaka.
  • Čukarica: Ulice u naselju Bele Vode, uključujući Petra Mećave i Mladenovačku, biće bez vode u periodu od 10:00 do 17:00 časova.
  • Voždovac: Naselja Jajinci i Pinosava imaće prekid od 8:00 do 14:00 časova usled radova na glavnom cevovodu.
  • Savski venac: Kratkotrajni prekidi (do 3 sata) mogu se očekivati u delovima Senjaka i Mostarske petlje, zbog planirane kontrole pritiska.

Zašto su radovi neophodni?

Iz JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija“ poručuju da se radi o preventivnim i planskim intervencijama koje imaju za cilj poboljšanje pouzdanosti vodosnabdevanja, kao i zameni dotrajalih delova mreže.

– „Redovno održavanje sistema je ključ za očuvanje kvaliteta i kontinuiteta u isporuci vode. Ovo su neophodne aktivnosti pred letnje mesece kada je potrošnja u porastu“, navode iz preduzeća.

Saveti za građane

Građanima se savetuje da unapred obezbede dovoljne količine vode za osnovne potrebe, kao i da se suzdrže od korišćenja slavina dok se sistem potpuno ne stabilizuje nakon završetka radova.

Za dodatne informacije, korisnici mogu kontaktirati dežurnu službu Beogradskog vodovoda na broj 011/3606-606, ili pratiti obaveštenja na sajtu www.bvk.rs.

UDARNA VEST. RS

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare