ŠAPIĆ PORUČIO: U blokadama, sili i anarhiji zarad ostvarivanja političkih interesa ova gradska uprava neće da učestvuje

Osvrćući se na aktuelnu političku situaciju Šapić je rekao da se, pod plaštom tragedije u Novom Sadu i opravdanih zahteva studenata da se dođe do istine o tragediji, dešava proces urušavanja ustavno-pravnog poretka i postavljanje „novog poretka ulice” koji se danas manifestuje u blokadama

Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić izjavio je da je u glavnom gradu na snazi uspostavljanje jednog novog društvenog poretka i to opstrukcijama i blokadama na ulici, ali da, čak i ako jedan deo vlasti podrži ovaj način ostvarivanja političkih i drugih interesa, on lično, kao i ova gradska uprava u tome neće da učestvuje. Šapić je istakao da neće povući nijedan potez u kome će dati za pravo da bilo ko blokira grad i sprovodi tu vrstu sile, na anarhistički način.

Šapić je na konferenciji za medije nakon suspenzije odluke o skraćenju tri linije javnog prevoza najpre podsetio da je Sekretarijat za javni prevoz počeo da pravi projekat uređenja javnog prevoza, odnosno prilagođavanja javnog prevoza povećanju broja stanovnika, ali i vozila u Beogradu, novoj infrastrukturi i svemu onome što čini grad Beograd danas.

„Stručnjaci iz sekretarijata su ovim projektom pokušali da pokažu ono u šta mi već deset godina verujemo, da će se na ovaj način značajno rasteretiti saobraćaj u centru grada, kao i da će se osloboditi prioritetne trake za javni prevoz kako bi Beograđani iz svih delova grada brže stigli do svog odredišta. Dali su mi informaciju da bi tri linije – 704, 706 i 707, koje idu iz Batajnice i Zemun polja, trebalo da se skrate, a ne da se ukinu“, rekao je Šapić.

Grafika 1.jpg
Grafika 2.jpg
Grafika 3.jpg

Vidi galerijuUređenje javnog prevoza Foto: Grad Beograd

Prema njegovim rečima, to ne znači da stanovnici ovih naselja ne mogu da idu ka centru grada nego da oni mogu da izađu kod Tržnog centra „Ušće”, presednu na bilo koje drugo vozilo i da produže tih kilometar i nešto da Zelenog venca.

Kako je naglasio, procenjeno je da bi se smanjivanjem broja linija u centru grada postiglo da Brankov most bude prohodniji i da građani brže stignu do krajnje destinacije, Zelenog venca.

„Rekli su mi da se promenila struktura ljudi i potreba, te da danas u jednoj zgradi na Novom Beogradu radi više ljudi nego u prečniku dva kilometra oko Zelenog venca. Potreba više nije takva da svi žele da idu u centar, upravo zbog onoga što Novi Beograd danas jeste. Procena je da dnevno između 150 i 200 hiljada ljudi uđe samo da bi radilo“, naveo je Šapić.

Međutim, u roku od nekoliko sati Sekretarijatu za javni prevoz stigle su pretnje da će biti blokiran Pupinov most. Takođe, odmah je objavljeno i saopštenje predsednika opštine Zemun Gavrila Kovačevića da se protivi odluci Sekretarijata za javni prevoz.

Aleksandar Sapic 6.jpg
Aleksandar Sapic 4.jpg
Aleksandar Sapi 3.jpg

Vidi galerijuKonferencija Aleksandra Šapića Foto: Grad Beograd

Predsednik opštine Zemun nijednog momenta nije osudio najavljenu blokadu Pupinovog mosta, niti mehanizam blokade kao način ostvarivanja bilo kakvog interesa bilo koje interesne grupe. Polako ulazimo u problem, koji se potvrdio još jednim primerom: Kulturni centar Beograd skoro 48 sati više nije pod rukovodstvom Grada Beograda već njime rukovodi ne znamo tačno ko. Takođe, u ovom trenutku jedan deo radnika GSP-a, a najveći deo radnika nije u tome, zablokirao je gradsku ulicu, tražeći da se ostvare neki njihovi zahtevi, koji nisu zahtevi radnika ovog preduzeća već politički. Shvatio sam da je u toku rušenje ustavnog i pravnog poretka i uspostavljanje jednog potpuno novog društvenog poretka, opstrukcijama i blokadama“, kazao je Šapić.

Opozicija se u slučaju najavljenih izmena linija javnog prevoza složila sa predsednikom opštine Zemun, tražeći da se promptno zaustavi ovaj predlog Sekretarijata za javni prevoz.

„Tačno da se sutra celokupna opozicija i celokupna vlast slože oko uspostavljanja novog poretka merenjem snaga na ulici, blokadama, opstrukcijom, ne daj bože da se bijemo, maltretiramo ili progonimo, ja ću jedini ostati protiv toga“, istakao je Šapić.

Osvrćući se na aktuelnu političku situaciju Šapić je rekao da se, pod plaštom tragedije u Novom Sadu i opravdanih zahteva studenata da se dođe do istine o tragediji, dešava proces urušavanja ustavno-pravnog poretka i postavljanje „novog poretka ulice” koji se danas manifestuje u blokadama.

UDARNA VEST.rs(kurir)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare