Košarkaši Crvene zvezde i Partizana poraženi su u šestom kolu Evrolige u utakmicama sa lošim sudijskim odlukama.
Prvo su crveno-beli poraženi na gostovanju Žalgirisu rezultatom 86:84 pogotkom Brajanta Danstona uz zvuk sirene. Žalgiris je imao 1,3 sekunde za napad, a vreme nije krenulo da teče u trenutku kada je iskusni centar uhvatio loptu.
To je bila kap koja je prelila čašu, pa su sa Malog Kalemegdana izveštajem na klupskom sajtu i naslovom „Bruka i sramota u Kaunasu“ stavili do znanja šta misle o utakmici i suđenju.
Oglasio se ubrzo i Željko Drčelić, prvi čovek Crvene zvezde…
Ni Janis Sferopulos nije ostao miran. On je još tokom utakmice uložio žalbu na odluku sudija i objašnjenje, nakon što je Alen Smailagić udario laktom u lice Nikolu Kalinića i za to dobio faul, da tokom gledanja snimka nisu videli nameru Smailagića da udari Kalinića.
Konferenciju za medije grčki trener je demonstrativno napustio nakon jedne rečenice.
Usledio je festival sudijskih odluka u dvorani Aleksandar Nikolić na utakmici Partizan – Monako koji su nervirali navijače crno-belih.
Na primer pogodak iz auta u trenucima kada se lomi neizvesna utakmica.
Ili prekršaj Vanje Marinkovića nad Majkom Džejmsom u još kasnijem periodu meča. Amerikanac je pogodio težak šut i dobio dodatno slobodno bacanja, a mnogima je privukla pažnju pozicija njegove noge
Džejms je nekoliko puta tokom meča opomenut, a nije dobio tehničku ni za pomenutu situaciju kod faula kapitena Paritzana. Primera radi, u četvrtoj četvrtini utakmice u Kanuasu bek Zvezde Ajzea Kenan je zbog toga dobio tehničku grešku nakon pogođenje trojke.
Navijači dva beogradska tima su se ujedinila i preplavila naloge Evrolige na društvenim mrežama na kojima se ne može pobeći od srpskog jezika, ali i poruka na engleskom.
„Dokle mislite da kradete srpske klubove?“, „Oba tima opljačkana, pa gde ima ovo?“, „Voleo bih da Zvezda i Partizan istupe iz ‘LIGE’. Gledanost bi se prepolovila“, „Jezivo suđenje i za Zvezdu i za Partizan“ – samo su neke od poruka.
UDARNA VEST.rs (Kurir sport)