„Izuzetno dobar i sadržajan razgovor sa generalnim sekretarom Arapske lige Abulom Geitom“
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučićsastao se sa generalnim sekretarom Arapske lige Ahmedom Abulom Geitom.
„Izuzetno dobar i sadržajan razgovor sa generalnim sekretarom Arapske lige Abulom Geitom o najvažnijim globalnim pitanjima, aktuelnom razvoju događaja na Bliskom istoku i dubokim i opsežnim promenama u međunarodnoj geopolitičkoj areni.„, napisao je predsednik Vučić na svom Instagram profilu buducnostsrbijeav
„Razgovarali smo i o mogućnostima za saradnju sa ovom uglednom organizacijom, koja svojom snagom i ozbiljnošću predstavlja izuzetno značajan faktor u međunarodnim odnosima.„, dodao je predsednik.
Arapska liga je regionalna organizacija arapskih zemalja severne Afrike, Roga Afrike i jugozapadne Azije. Osnovana je u Kairu 22. marta 1945. godine, i tada ju je činilo šest članova.
Danas Liga ima 22 člana, a glavni cilj organizacije je približavanje zemalja članica i koordinacija međusobne saradnje, čuvanje njihove nezavisnosti i suvereniteta, kao i razmatranje pitanja od opšteg interesa arapskih zemalja.
Prethodno, u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Egipta Abdela Fataha al Sisija danas je u Kairu potpisan Sporazum o slobodnoj trgovini između dve zemlje i još 10 bilateralnih dokumenata o saradnji dve zemlje u različitim oblastima.
UDARNA VEST.rs(republika)