Izraelski premijer Benjamin Netanjahu objavio je raspuštanje ratnog kabineta formiranog nakon napada Hamasa.
Džeruzalem post prenosi da je on to saopštio na sinoćnjem sastanku ovog političko-bezbednosnog kabineta, a ta informacija je puštena u javnost danas.
– Kabinet je bio deo koalicionog sporazuma sa (liderom stranke Nacionalno jedinstvo Benijem) Gancom. Čim ga je Ganc napustio, nije bilo potrebe više za kabinetom – poručio je Netanjahu.
Uskoro opširnije…
UDARNA VEST.rs(Kurir.rs/The Jerusalem post/Preveo i priredio: N. V.)