UŽIVO! SPEKTAKL POSLEDNJEG DANA EVROLIGE: Olimpijakos posle velike drame savladao Fenerbahče i osvojio treće mesto

OLIMPIJAKOS – FENERBAHČE 87:84

TOK MEČA

Ujednačen početak meča, Olimpijakos vodi sa 8:6.

Grci trojkama, Turci pod košem, uglavnom postižu poene – 14:14.

Serija Olimpijakosa u finišu prve četvrtine, Grci su stigli do osam poena viška – 24:16.

Trojkom Mekisika Olimpijakos je u 12. minutu stekao dvocifrenu prednost – 27:17.

Nalet Fenerbahčea u 14. minutu, serija 9:0 kojoj je Fener prišao na 30:29.

Ponovo period dobre igre Olimpijakosa, Grci u 17. minutu vraćaju dvocifrenu prednost – 39:29.

Olimpijakos je bolju igru u prvom poluvremenu krunisao trojkom Petersa uz zvuk sirene za 48:37.

Grčki tim je u dva navrata stekao 13 poena prednosti na startu treće četvrtinu – 56:43.

Usledila je strašna serija turskog tima 14:2 za rezultat 58:57.

Fener je u 30. minutu prešao u minumalno vođstvo – 62:61. Ipak, trojkom Larencakisa uz zvuk sirene, Olimpijakos je stekao četiri poena viška pred start poslednje četvrtine – 66:62.

Serija Olimpijakosa za 72:62 u 31. minutu.

Olimpijakos je pogodio čak 14 trojki od 20 pokušaja.

Auh, drama u Berlinu. Fener se volšebno u 40. minutu približio na samo tri poena minusa – 87:84.

Imali su Turci vreme i za izjednačenje, ali su promašili dva pokušaja.

Au, kakav završak Ostalo je 0.7 sekundi do kraja, Fener je izveo loptu, Šanli je pogodio trojku ali je zakasnio – 87:84 ostaje konačan rezultat.

Košarkaši Reala i Panatinaikosa odlučiće ko je osvajač Evrolige za sezonu 2023/24.

Finalni meč u Berlinu počinje u 20 časova.

Pre toga će u utakmici za treće mesto od 17 časova igrati Fenerbahče i Olimpijakos.