NOVAK ČASTIO SEBE ZA 37. ROĐENDAN: Đoković bio uspavan, a onda konačno počeo da liči na sebe

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo turnira u Ženevi.

Đoković je savladao Janika Hanfmana iz Nemačke sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Novak će u četvrtak u trećem kolu igrati protiv pobednika meča Grikspor – Šapovalov.

Đoković je prvi set dobio posle pauze od skoro sat vremena. Novak je napravio brejk za 4:2, a pri vođstvu 5:3 i servisu, kiša je prekinula meč.

U nastavku je Novak osvojio potrebna dva poena za set, a onda potpuno pao u igri.

Nemac je iskoristio krizu Đokovića i poveo sa 3:0 u gemovima. Tada se „pojavio“ pravi Novak na terenu, vezao šest gemova i stigao do konačne pobede.

Kurir sport

NOVAK ĐOKOVIĆ – JANIK HANFMAN 6:3 6:3

TOK MEČA

2. SET

6:3 – Novak dobija meč sa šest gemova u nizu.

5:3 – Novak nastavlja u briljantnom ritmu, peti vezani gem za njega.

4:3 – To je Novak Đoković! Potpuni preokret u svega nekoliko minuta. Od čoveka koji deluje nezainteresovano do moćne mašine na terenu.

3:3 – Novak se potpuno vratio u drugi set. Nije bilo lako, ali nije bilo ni brejk lopte.

2:3 – Konačno emocija na Novakovom licu! Posle sjajnog poena pokazao je koliko je zadovoljan svojim potezom. Vratio je brejk.

1:3 – Prekinuo je Novak nalet Nemca i uzeo svoji prvi gem u drugom setu. I u ovom gemu je Nemac imao brejk šansu.

0:3 – Hanfman lako potvrđuje brejk i bez izgubljenog poena stiže do novog gema.

0:2 – Videlo se da je Novak posle pauze zaigrao nešto lošije. Nemac je to iskoristio i napravio brejk.

0:1 – Nemac je prvi servirao i dobio gem.

1. SET

6:3 – Đoković je spasao pet brejk lopti u ovom gemu i sa dva asa priveo set kraju. Posle 49 minuta vodi sa 1:0.

Prekid meča zbog kiše. Pri rezultatu 5:3 i 40:40 na svoj servis, Novak je otišao do klupe i seo. Razlog je kiša koja je počela sve jače i jače da pada.

Ubrzo je i glavni sudija odlučio da se meč prekine dok ne prođe kišni oblak.

S obzirom da je ostalo još nedelju dana do Rolan Garosa, jasna je namera tenisera da ne rizikuju povredu po klizavoj šljaci.

5:3 – Videli smo potez turnira u izvedbi Đokovića, sjajan ritern i poen, ali to nije bilo dovoljno da eventualno novim brejkom završi prvi set.

5:2 – Novak je bio na ivici ambisa, prvi put na svoj servis. Nemac je imao dve vezane brejk lopte, ali se Đoković spasao sa četiri vezana poena.

4:2 – Konačno brejk. Novak je uzeo prva tri poena na servis rivala, ali je treću šansu iskoristio za brejk.

3:2 – Za 15 minuta odigrano je pet gemova.

2:2 – Brzo se igra na startu ovog meča, teniseri bez većih problema osvajaju svoje servis gemove.

2:1 – Još jedan servis gem za Novaka koji je prošao bez većih problema.

1:1 – Nemac je iskoristio svoj prvi servis u meču i izjednačio u gemovima.

1:0 – Novak je prvi servirao i poveo u meču. Pogodio je sva četiri servisa i za minut rešio prvi gem u setu.

Prvi teniser sveta Novak Đoković, koji danas slavi 37. rođendan, u drugom kolu ATP turnira u Ženevi igra protiv Janika Hanfmana.