ZVEZDA RAZBILA STUDENTE U PODGORICI: Rapsodija crveno-belih za POLUFINALE ABA lige protiv Mege!

Košarkaši Crvene zvezde obezbedili su plasmaan u polufinale ABA lige pobedom nad Studentskim centrom u Podgorici rezultatom 77:92 Nakon što su se mučili u Beogradskoj areni, izabranici Janisa Sferopulosa su ovog puta sa mnogo više koncentracije ušli u meč i od prvog minuta stavili do znanja protivniku da će se ova plej-of serija završiti u dva meča.

Uskoro opširnije

STUDENTSKI CENTAR – CRVENA ZVEZDA

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

39. minut – Trojka Nikole Topića. 75:92

38. minut – Novi poeni za dva, ovog puta Bogavac. Nastavlja se serija Studentskog centra. 75:87 Jago poentira iz prodora. 75:89

37. minut – Novi poeni iz kontre za Studentski centar za bes Janisa Sferopulosa i novi tajm-aut. 73:87

36. minut – Drežnjak pogađa uz faul Smarta. Serija studenata, tajm-aut Sferopulos, ne želi da prepusti ništa slučaju. 69:87

35. minut – Trojka Mirkovića, a onda i poeni Bogavca iz reketa. 66:87

34. minut – Trojka Bogavca. 61:84. odgovara smart istom merom 61:87

33. minut – Poeni za mladog Davida Mirkovića 58:84

32. minut – Jago još jednom pogađa trojku, tajm-aut Jakara. ova utakmica je praktično rešena. 56:84

31. minut – Nova trojka Tompkinsa, odgovara Ivišić na obruču. 56:81

Treća četvrtina:

30. minut – Poeni Branka Lazića koji slavi veliki jubilej i utakmicu broj 800 u dresu Crvene zvezde. Odmah potom i poeni Topića na asistenciju Teodosića. 54:78. Kraj treće četvrtine

29. minut – Nova trojka Tompkinsa iz kornera, tajm-aut Jakara. 53:74. faul Miloša Teodosića i nova slobodna bacanja. drežnjak promašuje prvo, pogađa drugo. 54:74

28. minut – Pogodio je Drobnjak slobodna bacanja, na drugoj strani fauliran Bolomboj koji je polovičan sa penala. 51:69. Kakvo dodavanje Teodosića i zakucavanje Bolomboja – MAGIJA! 53:71

27. minut – Baćović zakucava, tajm-aut Sferopulos 49:65. Trojka Tompkinsa iz ugla, odličan odgovor na minut odmora. 49:68 Nesportski faul Nedovića nad Drobnjakom. Ovo je njegov drugi nesportski faul na meču, tako da je utakmica za njega završena.

26. minut – Divna asistencija Topića i poeni Mitrovića, odgovor Drobnjaka iz kontre. 45:64 Fauliran je Davidovac koji je polovičan sa linije penala. 45:65. Faul nad Drežnjakom i još slobodnih bacanja. Precizan je košarkaš Studentskog centra oba puta. 47:65

25. minut – Fauliran je Luka Mitrović i ide na liniju penala. promašio je oba. Pavlićević odgovara trojkom. 43:62

24. minut – Znatno je opao ritam utakmice u nastavku. Pavlićević poentira iz kontre. 40:62

23. minut – Studentski centar je ispunio bonus. Fauliran je Jago koji pogađa oba slobodna bacanja. 38:62

22. minut – Trojka za Jaga, prvi poeni za crveno-bele u drugom poluvremenu. Odgovara Pavlićević prodorom. 38:60

21. minut – Prvi poeni u nastavku za Studentski centar 36:57

20. minut – Fauliran je Borna Kapusta i ide na liniju penala, odakle je precizan oba puta. 34:54. Poentira Gedraitis iz kontre uz faul. Dokins je udario rampu, sudije su gledale snimak i dosudile silaznu putanju. Pogađa dodatno slobodno bacanje. 34:57 Kraj druge četvrtine

19. minut – Fauliran je Drežnjak i ima dva slobodna bacanja. Precizan je oba puta. 32:50. Duga dvojka Nedovića, već ima 13 poena. Ponovo je 20 razlike – 32:52. Gedraitis hvata skok nakon promašaja Tompkinsa i lako poentira iz reketa. 32:54

18. minut – jago postiže nove poene iz prodora. Zvezda napada raznovrsno. Odmah potom i trojka Jaga. 30:50

17. minut – Trojka Drežnjaka. 30:42. Nova trojka Nemanje Nedovića, divno je šutnuo iz bloka. 30:45

16. minut – Matija Drežnjak odgovara istom merom. 27:40. Luka Mitrović divno na niskom postu okreće Ivišića i postiže nove poene za svoj tim. 27:42

15.minut – Odlična odbrana Bogavca i poeni Drobnjaka u kontri. 25:38. Jago lako poentira iz prodora. 25:40

14. minut – Drobnjak je napravio slalom kroz odbranu Zvezde i poentirao na obruču. Tajm-aut Sferopulos 21:35 Trojka Teodosića, prekida seriju studenata od 7:0. 21:38 Drobnjak je fauliran i ide na liniju penala. Precizan je oba puta. 23:38

13. minut – Bogavac odgovara šutem za tri na drugoj strani. 17:35. Drežnjak krade loptu Nedoviću koji pravi nesportski faul u nameri da spreči kontru. Pogađa Drežnjak oba slobodna bacanja. 19:35

12. minut – Nastavlja se rapsodija Crvene zvezde, Teodosić je još jednom pokazao magiju svojom asistencijom, a Luka Mitrović je zakucao. Dejan Jakara je primoran da zatraži drugi tajm-aut 14:33 Džavonte Smart postiže nove poene iz prodora. 14:35

11. minut – David Mirković postiže prve poene u drugoj deonici. 14:29. Odgovara Trej Tompkins. Mirović je divno našao saigrača kroz noge. 14:31

Prva četvrtina:

10. minut – Mitrović divno poentira iz reketa. Zvezda igra fantastično od starta i ima već ogromnu prednost. 12:26 Trooojka Miloša Teodosića uz zvuk sirene! 12:29

9. minut – Drežnjak je fauliran i ide na liniju penala. Promašuje oba. 12:22

8. minut – Troojka Nikole Topića, velika stvar za samopouzdanje u prvom meču po izlasku iz povrede! 10:19

7. minut – Trojka Nedovića, onda i odgovor Ivišića iz reketa. 10:16

6. minut – Trooojka za Rokasa Gedraitisa, ima već sedam poena. Tajm-aut Jakara. 5:13. Kapusta pogađa trojku sa osam metara, odličan odgovor nakon minuta odmora. 8:13

5. minut – Laki poeni za Davidovca iz reketa. 5:10

4. minut – Novi poeni za Pavlićevića, ovaj put preko Bolomboja. Odgovara Gedraitis. 4:8 Nikola Topić se vratio na parket nakon duge pauze zbog povrede uz ovacije publike!

3. minut – Pavlićević postiže prve poene za domaće. 2:6

2. minut – Bolomboj još jednom precizan. 0:6

1. minut – Počela je utakmica u Podgorici. Prvi napad za Zvezdu. Bolomboj upisuje i prve poene. 0:2. Odlična odbrana crveno-belih i laki poeni Gedraitisa u kontri. 0:4

STUDENTSKI CENTAR – CRVENA ZVEZDA 0:0

Pre meča:

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Studentskom centru u drugom meču četvrtfinalne serija ABA lige. Meč počinje u 18.30 časova u hali Morača.

ABA liga četvrtfinale:

Studentski centar – Crvena zvezda

Hala: „Morača“, Podgorica Sudije: Saša Pukl, Sašo Petek, Josip Radojković

Crveno-beli imaju prednost od 1-0, utakmica u Beogradu je završena u korist domaćina rezultatom 83:81, a iako je Zvezda bila veliki favorit, na jedvite jade su uspeli da upišu trijumf.

Tim Janisa Sferopulosa je na kraju meča slomio otpor „studenata“ i sprečio veliko iznenađenje.

Crvena zvezda je kvalitetniji tim i sigurno će želeti da reši seriju u svoju korist već danas u Podgorici.

Janis Sferopulos pred Studentski centar:

– Očekuje nas druga utakmica sa ekipom SC Derbi i jasno je da moramo da odigramo na prvom mestu mnogo, mnogo bolje nego prvu utakmicu u Beogradu“, rekao je trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos i dodao: Prvo što moramo da imamo na umu je neophodno da igramo na najvišem nivou, znajući da na drugoj strani imamo takmičarski vrlo dobru ekipu, koja ima svoj kvalitet – rekao je trener Crvene zvezde.

Crveno-beli imaju kadrovskih problema, ali ih raduje i jedna lepa vest.

Naime, Adam Hanga je zbog povrede završio sezonu, ali se očekuje da na ovom meču zaigra Nikola Topić koji nije bio na terenu još od 4. janura i derbija protiv Partizana.

Topić je odsustvovao zbog povrede kolena, oporavio se, a ostaje da se vidi da li je ovo meč na kom će definitivno ponovo zaigrati.

Pobednik ove serije će u polufinalu na megdan Megi, koja je rezultatom 2-0 savladala Cedevita Olimpiju.

Drugi polufinalni par čine Partizan i Budućnost.