POTPUNI DEBAKL ZVEZDE U ISTANBULU – PARTIZAN OSTAO BEZ TOP 10: Efes načisto DEMOLIRAO crveno-bele i UGASIO nade crno-belih!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesau Istanbulu rezultatom 100:55 u utakmici poslednjeg 34. kola Evrolige.

Zvezda je sezonu završila sa skorom 11-23 na 16 mestu.

Efes je ovom pobedom obezbedio plaman u plej -in i završio je regularni deo sa skorom 17-17 na devetom mestu.

Pobednik meča Virtus- Baskonija biće osmi, a poraženi deseti na tabeli.

Sedmi je Makabi i ove četiri ekipe će učestvovati u plej -inu.

Pobedom Efesa Partizan je ostao bez šansi za plasman u prvih 10 i protiv Valesnije u petak završićer sezonun u Evroligi

Početak utakmice protekao je u obostrano nervoznoj igri sa mnogo grešaka na obe strane. Prvu četvrtinu obeležio je mali broj poena i završena je rezultatom 15:11 za Efes. Nakon toga sve je bilo u znaku domaćina.

Razigrao se Efes, ubrazao igru i pogađao iz svih pozicija. Na poluvremenu je bilo +14, 45:31.

Kada se očekivao odgovor Zvezde usledio je potpuni potop i čak +32 na kraju treće deonice 76:44.

Finiš utakmica obeležila je nepotrebna nervoza na parkertu najpre je isključen Teodosić. A potom zbog koškannja Džons i Bolomboj.

EFES – CRVENA ZVEZDA

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

39. minut- Hanga pogađa koristi iopuštenost domaćina 92:53

38. minut – Hanga polovičan sa penala tek treći poen Zvezde u ovoj deonici 92:48, a potom Gedraitis poentira 92:50

35. minut – Domaćin nemilosrdno sipa čak + 48, 92:44. Smart konačno postiže prve poene za Zvezdu u poslednjoj deonici 92:46.

– Novi incidenti na parketu isključeni su Džons i Bolomboj zbog međusobnog koškanja

33. minut – Sjajni Brajant, njegov 24 poen 85:44.

32. minut – Zvezda se predala, razlika samo raste 83:44.

Treća četvrtina:

30. minut – Miloš Teodosić se iznervirao zbog egzibicionog poteza Tompsona, smatrao je to nesportskim potezom. Najpre jec dobio tehničku grešku a potom je isključen

28. minut – Nedović prekida seriju domaćina, potom Vilis sa penala siguran 68:41.

27 . minut – Trojka Brajanta, Zvezda potpuno razbijena 64:39.

26. minut – Oturu zakucava uz faul, raste prednost Efesa 59:39.

24. minut – Sjajan prodor Nedovića i pogodak uz faul. 54:39. Efektno zakucavanje Osmanija 56:39.

23. minut – Nedović postiže svoju prvu trojku 54:36.

22. minut – Nova trojka za domaćina Klajburn, Bolomboj pogađa sa druge strane 51:33

21. minut – Holuc trojkom otvara drugo poluvreme 48:31.

Druga četvrtina:

20. minut – Osmani pogađa trojku iz kornera. Nedović na asistenciju Mitrovića postiže prve poene na meču. Brajant pogađa za Efes, a Gedraitis uz zvuk sirene 45:31 na poluvremenu.

19. minut – Mitrović svetla tačka u Zvezdi, njegov već 10 poen 40:26.

18. minut – Mitrović pogađa sa penala, ali Brajant je nezaustavljiv 40:24.

17. minut – Gedraitis pogađa nakon serije promašaja. Ali raspoloženi Brajant nova trojka38:22.

16. minut – Zvezda promašuje dve čiste trojke, Gedraitis i Jago. To Efes kažnjava, Oturu ne greši sa penala 33:20.

15. minut – Pogađa Gedraitis nakon promašene trojke Tompkinsa i ofanzivnog skoka 28:18. Larkin uz faul na drugoj strani 31:18.

14. minut – Brajant pogađa za tri, Bolomboj zakucava na drugoj strani 26:16

13. minut – Osmani novi poeni +7 Efes, a nakon novog promašaja Zvezde pogađa i Brajant 23:14. Sferopulos traži tajm-aut.

12. minut – Pogađa Tompson sa poludistance 19:14. Zvezda ponovo gubi loptu, već deset izgubljenih za sada.

11. minut – Okuru pogađa iz reketa, Tompkins vraća za tri 17:14.

Prva četvrtina:

10. minut – Kraj prve četvrtine 15:11, mnogo grešaka sa obe strane.

9. minut – Sjajna asitencija Teodosića za Mitrovića 15:11.

8. minut – Lepa asistencija Jaga za Mitrovića 15:9.

7. minut – Mitrović poentira teškom mukom nakon ofanzivnog skoka 11:7.

6. minut – Tibor Plajs pogađa nakon ofanzivnog skoka 8:5. Potom Plajs pogađa i za tri 11:5.

5. minut – Fantastično zakucavanje Osmanija 6:5.

4. minut – Jago postiže prvu trojku na meču 4:5.

3. minut – Holac krade loptu Hangi i pogađa iz kontre, 4:2. Hanga u seriji grešaka, potpuno dekoncentrisan od početka meča.

2. minut – Bolomboj postiže prve poene za Zvezde iz reketa 2:2.

1. minut – Larkin postiže prve poene na meču 2:0.

1. minut – Utakmica je počela

– Zvezda kreće u petorci Hanga, Nedović, Gedraitis, Mitrović . Bolomboj

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Efesu u utakmici poslednjeg 34. kola Evrolige.

Za Zvezdu ovaj meč nema takmičarski značaj, pošto se nalazi 16 mestu sa skorom 11- 22 i ne može ni dole ni gore na tabeli.

Međutim meč ima itekako značaj za večitog rivala crveno-belih Partizan koji se upravo sa Efesom bori za poslednje mesto koje vodi u razigravanje.

Naime Efes uoči ovog meča ima skor 16-17 i u slučaju pobede obezbediće plasman u top 10.

Ukoliko Zvezda napravI iznenađenje, Partizan bi pobedom protiv Valensije uhvatio poslednju kartu za top 10.

Naime u tom slučaju oba kluba bi imala skor 16-18, ali bi crno-beli bili u prednosti zbog boljeg međusobnog skora.

Trenera crveno-belih Janisa Sferopulosa ne zanimaju nikakve kalkulacije fokusiran je na svoj tim.

Mi ćemo igrati za nas, nećemo igrati za druge, iako ih respektujemo. Za nas je meč važan, nevezano za druge. Spremni smo za plej-of ABA lige, ali prvo smo fokusirani na meč sa Efesom. Imaju pun roster, sećamo se prve runde, imali su mnogo povreda. Moramo se boriti sa svim snagama, da budemo pametni i pratimo plan. Imaju mnogo kvalitetnih i dobrih igrača koji mogu da te iznenade na mnogo načina. Moramo biti koncetrisani. Znamo da su u dobrom momnentumu, ali ćemo dati sve od sebe.“

Zvezda će i u Istanbulu biti oslabljena.

„Topić još uvek nije trenirao, samo je individualno u nekoj meri. Radi na snazi i mišićima. Davidovac je bolestan, videćemo sutra na treningu hoće li igrati. Lazarević se povredio ahilovu tetivu. Sutra na treningu ću videti ko je spreman da igra“, otkrio je Sferopulos.

Utakmica u Istanbulu počinje u 19. 30 časova.