VAŽAN SASTANAK! Goran Vesić razgovarao sa predsednikom SANU! NA POMOLU VELIKA SARADNJA!

Zahvalan sam predsedniku SANU na srdačnom prijemu i otvorenom prihvatanju saradnje., istakao je Vesić.

Ministar Goran Vesić sastao se sa predsednikom Srpske akademije nauka i umetnosti Zoranom Kneževićem i delegacijom akademije.

– Razgovarali smo da SANU i Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture pripreme međunarodne konkurse za izradu master planova za zaštićene prirodne celine (nacionalne parkove) koje su posle izmena i dopuna Zakona o planiranju i izgradnji u nadležnosti ministarstva na čijem sam čelu. Razgovarali smo uključivanju SANU u izradu Zakona o prostornom planu Republike Srbije  kako bi se dodatno unapredila predložena rešenja, a jedan od predloga, oko kojih je danas postignuta saglasnost,  jeste da se za pojedina prirodna i kulturna dobra predvidi obavezno raspisivanje urbanističko arhitektonskih konkursa, sve u cilju pronalaženja najboljih, održivih rešenja.

– Zahvalan sam predsedniku SANU na srdačnom prijemu i otvorenom prihvatanju saradnje.  Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture počastvovano je saradnjom sa Srpskom akademijom nauka i umetnosti – istakao je Vesić.

Podsećamo, Pravilnik o oldtajmerima odnosno o utvrđivanju statusa vozila od istorijskog značaja završen je i poslat drugim ministarstvima na saglasnost, izjavio je juče ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić i dodao da će tim pravilnikom biti rešeni svi problemi kada je reč o oldtajmerima.

– Potrebno je nedelju ili dve dok se dobije saglasnost svih ministarstava nakon čega će pravilnik ići na vladu tako će taj akt biti usvojen –  rekao je Vesić u emisiji “Sat” na RTS-u.

UDARNA VEST.rs (Republika)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare